Medycyna estetyczna dokonuje ogromnych postępów. W ciągu ostatnich kilku lat opracowano cały szereg innowacyjnych metod upiększania twarzy. Dzięki nim możemy za kilka tysięcy złotych odmłodzić się o 5, 10 czy 15 lat, co jeszcze kilkanaście lat temu byłoby nie do pomyślenia!

Lipofilling – metoda odmładzania

Lipofilling to przeszczep tkanki tłuszczowej z miejsca, w której mamy jej nadmiar do miejsca, w którym przydałby się naturalny wypełniacz. Za pomocą własnej tkanki tłuszczowej możemy fantastycznie odmłodzić twarz. Z wiekiem nasza skóra wiotczeje – zmarszczki to nie jedyny jej problem. Skóra staje się obwisła, przez co dawniej ostre rysy twarzy łagodnieją – nie zawsze z korzyścią dla ogólnego dobrego wyglądu. Kości policzkowe stają się mniej wydatne, pojawia się drugi podbródek nie mający nic wspólnego z otyłością, opadają kąciki oczu, pojawiają się worki pod oczami. Wszystko to rezultat utraty jędrności skóry. Dawniej jedynym sposobem na to było – zapobiegać. Dziś możemy zastosować przeszczep tłuszczu z własnego brzucha czy uda i w ciągu kilku dni odmłodnieć o kilka lat!

Lipofilling – jak to działa

Podczas lipofillingu dokonywany jest przeszczep tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym jest jej więcej (prawie każda kobieta bezbłędnie potrafi takie miejsce u siebie wytypować). Następnie przeszczep tłuszczu wykonuje się w miejscu, w którym brakuje naturalnego wypełniacza. Za pomocą tkanki tłuszczowej można wymodelować owal twarzy, napinając skórę i nadając twarzy ponownie młodych, atrakcyjnych rysów. Możemy tym sposobem uwydatnić swoje kości policzkowe, przez co twarz wydaje się bardziej pociągająca, mocniej zaakcentowana.

Jakie części ciała można tak upiększyć?

Wiele kobiet decyduje się w końcu zlikwidować wory pod oczami, które nie mają nic wspólnego z niewyspaniem – są efektem obwisłej skóry pod oczami. Świeża, gładka skóra pod oczami sprawia, że twarz wygląda przynajmniej 10 lat młodziej i choćby dla tego efektu warto sobie zafundować ten zabieg! Za pomocą własnej tkanki tłuszczowej można też zredukować zmarszczki i zadbać o to, by od tej pory skóra sama się ujędrniała i nawilżała dzięki procesom tkankowym, które będą zachodziły pod skórą.

Oprócz twarzy za pomocą lipofillingu czyli przeszczepu tkanki tłuszczowej można nie tylko upiększyć rysy twarzy. Można również powiększyć swój biust czy pośladki, wyrównując proporcje figury. Kobiety o pełniejszych udach mogą przeszczepić swój tłuszcz w pośladki – dzięki temu pupa będzie bardziej zaokrąglona, a uda szczuplejsze, co automatycznie poprawi proporcje figury!

Artykuł powstał we współpracy z http://www.lipoline.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here