Wybieramy spódniczkę tenisową

Odpowiednia rakieta i piłka to nie wszystko, aby zacząć zmagania na korcie. Uzupełnieniem ekwipunku jest oczywiście komfortowa i wygodna w użytkowaniu odzież, wpisana w tradycję tegoż sportu, ale również w jego walory praktyczne. W błędzie jest ten, kto uważa, że strój nie ma większego znaczenia. Przyjrzyjmy się zatem spódniczkom tenisowym i możliwościom, jakie mamy do wyboru w tym zakresie.

Wygodny ubiór – kwintesencją sukcesu

Podstawowa zasada, jaka powinna przyświecać wszystkim przy wyborze stroju na kort jest swoboda ruchów. Posiadany ubiór w żadnym wypadku nie może krępować szybkich uderzeń i manewrowania ciałem. W przypadku dopasowanych koszulek czy obcisłych spódniczek tenisowych, skutecznie odbierana jest przyjemność gry. Druga zasada dotyczy kolorystyki odzieży. Strój do tenisa, w szczególności w sezonie letnim, kiedy rozgrywki odbywają się na dworze, powinny mieć jasną barwę. Dlaczego? Z prostego powodu. Mianowicie dlatego, że nie absorbują promieni słonecznych, wolniej się nagrzewając. Ciemne kolory pochłaniają światło, sprawiając że robi nam się gorąco. Nie sposób się nie domyślić, że wtenczas znacząco spada komfort gry.

Spódniczka tenisowa – jaka powinna być?

W przypadku wyboru dolnej części garderoby, musimy stawiać na wygodę i nieskrępowaną możliwość wykonywania dowolnych ruchów. Liczy się optymalne dopasowanie do ciała, jednak nie możemy utożsamiać tego z nadmiernym dopasowaniem. W przypadku krojów i długości, możemy liczyć na ogromną różnorodność. Producenci zadbali, aby spełnić oczekiwania wielu pań, stąd też ta szeroka kolekcja fasonów. Co więcej, dla większego komfortu, spódniczka tenisowa wyposażona jest w wewnętrzne spodenki.

W dalszej kolejności pozostaje rodzaj materiału. W tym zakresie także spotkamy się z dużą różnorodnością. Nie brakuje poliestrowych tkanin mikrofibrowych, które z łatwością odprowadzają pot na zewnątrz. W znacznym stopniu wpływa to na komfort gry, gdyż spocona koszulka nie przykleja się do ciała. W istocie, wiele jest rozwiązań w przypadku spódniczek tenisowych. Wszystko po to, aby każda zawodniczka mogła czuć się wygodnie i komfortowo w swojej odzieży sportowej.

spódniczka tenisowa

Modny wygląd

Względy funkcjonalne i praktyczne to jedno, nie możemy jednak zapominać, że dla pań bardzo ważny jest atrakcyjny wizerunek. Pomimo potu i zmęczenia, także można prezentować się nienagannie. Spódniczka tenisowa w ciekawej kolorystyce i fasonie doskonale wpisującym się w kanony tegoż sportu, z pewnością podniesie satysfakcję z gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here