Dzisiaj żyjemy w dość specyficznych czasach. ciągle gdzieś się speszymy, coś załatwiamy. Przepracowani i przemęczeni dość późno odkrywamy, że coś jest nie tak z naszym zdrowiem. A ponieważ przecież dalej nie mamy czasu to staramy się za pomocą leków szybko wyleczyć, żeby dalej móc pracować…

Czas leczy…

To jednak zdecydowanie nie jest najlepsze podejście. Wówczas bowiem możemy kiedyś nie wyleczyć dokładnie jakiejś infekcji i niestety spowodować wystąpienie groźnych powikłań, które naprawdę mogą nam zaszkodzić już na całe życie. Co więcej – stosując tylko silne leki nie dajemy naszemu organizmowi żadnej szansy, aby to on się zmobilizował i zwalczył infekcję. Tłumimy zatem nasz naturalny system odpornościowy. Warto jeszcze wspomnieć o fakcie, że z takim podejściem zupełnie zapominamy o profilaktyce, czyli o zapobieganiu chorobom.

Leczenie chorób dawniej

Kiedyś natomiast było zupełnie inaczej. Przede wszystkim bowiem poświęcano odpowiednio dużo czasu na rekonwalescencję. Dbano także na co dzień o swoje zdrowie, poprzez np. odpowiednią dietę. Warto zauważyć, że niektóre z tych dawnych sposobów wracają obecnie znowu do łask. Można tu wymienić przede wszystkim wody lecznicze…

Wody lecznicze – doskonały środek

Leczenie wodami popularne było szczególnie w okresie przedwojennym oraz międzywojennym. Co leczono takimi wodami? Przede wszystkim przeróżne dolegliwości układu trawiennego oraz dróg moczowych i dróg żółciowych oraz wątroby. Warto pamiętać, że kuracja takimi wodami nie daje efektów już zaraz następnego dnia. Jest to zdecydowanie bardziej długofalowe działanie.

Znane wody lecznice w Polsce

Jakie obecnie mamy znane wody lecznicze? Gdzie je kupić czy znaleźć? Zacznijmy od odpowiedzi na drugie pytanie. Otóż generalnie wody lecznicze można znaleźć w wielu sklepach czy aptekach, a ponadto warto od czasu do czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek tam, gdzie one są wytwarzane, czyli do przeróżnych uzdrowisk np. do Szczawnicy. A jakie wody są najbardziej popularne?

Wymienić tu można przede wszystkim wodę „Jan”, czyli szawę wodorowęglanowo – wapniową, z dużą zawartością chlorków, która znakomicie pomaga w przypadku chorób nerek, dróg moczowych, kamicy układu moczowego oraz w miażdżycy i cukrzycy. Z kolei woda „Zuber” posiada świetne właściwości żółciopędne i żółciotwórcze, w związku z czym pomaga w wielu chorobach wątroby. „Słotwinka” zaś to woda stosowana w leczeniu chorób układu pokarmowego.

Woda lecznicza – zasady spożywania

O czym warto jednak pamiętać, spożywając wodę leczniczą? Przede wszystkim warto wcześniej spytać wykwalifikowanego lekarza, najlepiej z uzdrowiska, jaka woda lecznicza będzie najlepsza. Ponadto w żadnym wypadku nie należy przekraczać dziennego spożycia tej wody – jedna szklanka dziennie o zazwyczaj wystarczająca ilość. Pijąc więcej możemy naprawdę sobie zaszkodzić, doprowadzając do powstania poważnych zaburzeń wodno- elektrolitowych w organizmie! Pamiętajmy także aby to lekarz dobrał nam odpowiednią wodę – nie próbujmy tego robić samemu!

http://www.biegiemprzezpolske.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWoda do picia
Następny artykułNajlepsza woda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here