Każdy z nas doskonale się orientuje, że powinniśmy spożywać mniej więcej od 2 do 3 litrów wody dziennie. Wydawałoby się to bardzo prostym zaleceniem, gdyby nie to, że w dzisiejszych czasach mamy dostępnych bardzo wiele różnych wód do picia. Jakie to są oraz czym się wyróżniają? Na to pytanie odpowie poniższy artykuł…

Woda z kranu

Zacznijmy od tego, co chyba zdarza nam się pić najczęściej, a do czego rzadko kiedy się innym przyznajemy. Czy jest to dobry pomysł? To w dużej mierze zależy od regionu. Czasami bowiem w kranie leci dobrej jakości woda głębinowa i możemy spokojnie ją spożywać. Czasem jednakże jest to woda z bardziej powierzchownych warstw i wówczas na pewno trzeba wcześniej ją przegotować. Zdecydowanie warto także zainwestować w filtr do wody, nawet jeśli nasza woda z kranu jest dobrej jakości. Wówczas możemy mieć pewność, że nie będzie ona zanieczyszczona.

Woda do picia źródlana

Następna woda do picia to źródlana. Najczęściej ona nie posiada zbyt dużego stężenia minerałów. Wiele osób popełnia tutaj dość podstawowy błąd mówiąc, że skoro ta woda nie jest wysoko zmineralizowana to już nie ma sensu jej pić. Jednak prawda wygląda tak, że wcale nie potrzebujemy tak wielu minerałów, jak nam się wydaje. Co więcej nadmierna ilość minerałów może nam nawet zaszkodzić!

Woda naturalna mineralna

Te wody pozyskiwane są już z odwiertów głębinowych. Oznacza to, że posiadają stały skład chemiczny i są dość bogate w minerały. tu możemy być pewni ich jakości. Są to świetne wody na co dzień, pamiętajmy jednak, żeby czasem wybierać te średnio albo nisko zmineralizowane!

Woda stołowa

Na rynku funkcjonuje także woda do picia stołowa. Co to jest za woda? Najczęściej jest to mieszanka wody źródlanej lub wodociągowej z różnymi minerałami. Dobrze gasi pragnienie, ale posiada mniej składników mineralnych niż naturalna woda mineralna.

Woda lecznicza

W końcu przechodzimy do wód leczniczych. Można powiedzieć, że przeżywają one dzisiaj swego rodzaju renesans. Były bowiem bardzo popularne przed wojną oraz w czasach międzywojennych a potem zapomniano o ich świetnych właściwościach. Doskonale bowiem nadają się one do leczenia chorób nerek, wątroby, dróż żółciowych czy przewodu pokarmowego. Trzeba jednak wiedzieć, że wody lecznicze znacznie różnią się między sobą zawartością poszczególnych minerałów, w związku z czym pomagają w różnych stanach chorobowych. A zatem woda, która jednej osobie pomoże, drugiej zaszkodzi!

Najlepsza woda do picia

Która woda zatem będzie najlepsza? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Wodę powinno się bowiem dobrać do płci, aktywności fizycznej, chorób… O czym warto na pewno pamiętać, to o tym, że jeśli już decydujemy się na wodę leczniczą, to należy wcześniej zasięgnąć porady lekarza oraz nie spożywać jej więcej niż szklankę dziennie. Ponadto osoby uprawiające dużo aktywności powinny nie tylko pić więcej, ale też spokojnie mogą zainwestować w wody do picia o większej zawartości minerałów. Z kolei osoby starsze ,schorowane nie powinny pić za dużo wód wysoko zmineralizowanych.

http://www.totalextreme.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here