Ciepła pora roku z pewnością kojarzy nam się z błogimi wakacjami i urlopowym klimatem. Zanim jednak z pełną satysfakcją wskoczymy w letni strój, warto wykorzystać promyki słońca do ostatnich szlifów ciała przed sezonem. Sprawdzimy jaka odzież będzie do tego najlepsza!

Dobieramy szorty damskie oraz legginsy sportowe

Współczesne społeczeństwo, szczęśliwie dla nas, w pełni dojrzało do różnych aktywności fizycznych będąc coraz bardziej świadome swojego ciała.  Na wyciągnięcie ręki mamy całą paletę akcesoriów do wielu dyscyplin – od gamy piłek do gier zespołowych, po oprzyrządowanie jeździeckie dla miłośników koni. Wciąż jednak za najpopularniejszy i najłatwiej dostępny sport, uznaje się bieganie. Wpływa on nie tylko pozytywnie na cały organizm, lecz również na naszą kieszeń. Za niewielki budżet możemy przecież skompletować pełny strój dostosowany do wiosenno-letnich, biegowych wypraw po parku czy ścieżkach miejskich. Mając na uwadze ciepłe dni, warto abyśmy zaopatrzyli się w wygodne szorty damskie uszyte z niekrępującego ruchów materiału. Tkanina powinna być przewiewna oraz oddychająca tak, abyśmy mogli odczuwać pełen komfort. Dla miłośniczek dłuższej odzieży polecamy z kolei legginsy sportowe, które zapewnią odpowiednią wygodę dzięki elastycznemu i lekkiemu materiałowi. Podobnie jak w przypadku rekomendowanych na letnie treningi szortów, warto mieć na uwadze nie bawełniany, a wysokiej jakości syntetyczny materiał. Dzięki temu unikniemy ograniczeń w odprowadzaniu nadmiaru wilgoci nagromadzonej podczas ćwiczeń.  W zależności od temperatury, również treningowe bluzki damskie powinny cechować się odpowiednimi parametrami. Latem nie postawiamy na dłuższe rękawy, a przewiewność i odpowiednia długość oraz dobrze skrojone rękawy powinny stanowić tutaj podstawę. W zależności od tego czy preferujemy bezrękawniki, można także rozważyć opcję fitnessowych bluzek damskich jako tank-topów. W połączeniu z szortami z pewnością będzie to najlepszy wybór na przebieżki po parku podczas letnich wieczorów.

Postaw na zdrowie – wystarczy kilka prostych elementów, w tym wygodne bluzki damskie i trening gotowy!

Zgadza się – dla chcącego nic trudnego. Początki w wejściu w stały tryb określonej aktywności bywają trudne. Nie zniechęcajmy się jednak, tym bardziej, że do zajęć fitness i biegania na świeżym powietrzu nie potrzebujemy wybitnie specjalistycznej odzieży. Legginsy sportowe w połączeniu z koszulkami technicznymi lub lekkimi, bawełnianymi tank-topami, z pewnością doskonale się sprawdzą. O ciepłej porze roku warto również postawić na krótkie szorty. Z dodatkiem obuwia o piankowej podeszwie i czapką bądź bufą do ochrony głowy, dobry trening gwarantowany! Pamiętajmy również o stałym nawodnieniu organizmu, a wtedy faktycznie jogging bądź fitness pod chmurką wyjdą nam na zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here