Bardzo widoczne, rozbudowane i napięte umięśnienie jest szczytem marzeń dla wielu mężczyzn. Wylewają oni z siebie na siłowni siódme poty, marząc o tym, by wyglądać jak posąg greckiego atlety. Dobra wiadomość jest taka, że przy odpowiedniej diecie, ćwiczeniach i stylu życia, taka sylwetka jest osiągalna dla każdego. Nikt jednak nie obiecuje, że będzie łatwo. Najlepsze efekty można osiągnąć, jeśli połączy się żelazną dyscyplinę, odrobinę cierpliwości i całe masy samozaparcia. Wielu mężczyzn błędnie sądzi, że suplementy na rzeźbę są w stanie zapewnić im figurę, o jakiej marzą. Nie jest to prawdą – rożnego rodzaju odżywki mogą jedynie przyspieszyć lub utrwalić efekty, bez wykonania odpowiedniej pracy będą one jednak całkiem nieskuteczne.

Ćwiczenia na rzeźbę

By uzyskać naprawdę imponujące efekty i spektakularny wygląd sylwetki, bardzo ważne jest utrzymanie intensywności ćwiczeń na wysokim poziomie. Niektórzy zalecają nawet, by wciąż balansować blisko przetrenowania. Tylko taki trening połączony z odpowiednią dietą plus odżywki na rzeźbę, da pożądane efekty.

Najbardziej odpowiedni do rozbudowania rzeźby est trening siłowy. jego minimalna ilość to 3-4 razy w tygodniu po siedemdziesiąt minut. Specjaliści zalecają ograniczenie ćwiczeń z użyciem sprzętu i skupienie się na przysiadach, martwych ciągach, podskokach, podciąganiu, ciężarach czy wiosłowaniu.

Takie ćwiczenia wyzwalają testosteron i hormon wzrostu – a one są niezbędne do uzyskania męskiej, twardej, wykutej z żelaza sylwetki.
Niektórzy zalecają zakończenie treningu ćwiczeniami aerobowymi, ale nie wszyscy trenerzy się z tym zgadzają, twierdząc, że ten rodzaj ćwiczeń hamuje osiąganie wymarzonych efektów.

Dieta na rzeźbę

Osoba marząca o wyrzeźbionej, twardej sylwetce musi skupić się na opracowaniu dla siebie odpowiedniej diety. Wskazane są także odżywki na rzeźbę, które pomogą przyspieszyć osiągnięcie założonego celu.

Wyrzeźbioną sylwetkę osiąga się poprzez maksymalną redukcję tłuszczu w organizmie. W diecie na rzeźbę najważniejsze jest wypracowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy rodzajami spożywanego pokarmu. Szacuje się, że dla kulturysty połowa spożywanej energii powinna pochodzić z węglowodanów, jedna czwarta z białek i tyle samo z tłuszczów. Osoby, dla których problematyczne może być dostarczenie organizmowi białka w takich ilościach, mogą sięgnąć po specjalne odżywki białkowe, dostępne w specjalistycznych sklepach.

Suplementy na rzeźbę są dobrym uzupełnieniem rozsądnej diety i ćwiczeń fizycznych. Ich zadaniem jest podkręcenie metabolizmu, zatrzymanie syntezy tłuszczu z białek i węglowodanów oraz przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej jako paliwa dla mięśni.

Suplementy na rzeźbę to także tak zwane „przedtreningówki”. Są one szczególnie przydatne dla osób narzekających na ospałość lub niedobór energii. Często w swoim składzie mają kofeinę, która pobudza organizm i wprowadza go w stan gotowości do treningu. Warto wybierać takie preparaty, które dodatkowo mają w swoim składzie składniki termogeniczne i przyspieszające metabolizm.

http://www.wystarczytakniewiele.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here