Bardzo wielu Polaków ma problem z nadwagą. Jest to duży problem, ponieważ nie tylko negatywnie wpływa na wygląd i komfort życia, ale również zwiększa ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób. W walce z nadwagą bardzo ważna jest oczywiście prawidłowa dieta, ale również systematyczna aktywność fizyczna. Dlatego zanim zaczniemy trening warto zastanowić się jaki sprzęt do ćwiczeń najbardziej nam w tym pomoże.

Wioślarz

Wioślarz nazywany również ergometrem wioślarskim pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty. Maszyna ta ma wiele zalet, między innymi taką, że w czasie treningu angażuje praktycznie wszystkie partie mięśni. Systematyczny trening z wykorzystaniem wioślarza pozwala wzmocnić i kształtować między innymi mięśnie pleców, nóg i brzucha. Przyśpiesza również proces spalania tkanki tłuszczowej.

Obuwie biegowe

Wiele osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów decyduje się na bieganie. Ta forma aktywności fizycznej nie bez powodu jest tak popularna. Przede wszystkim jest dostępna dla każdego, wystarczy zakupić dobre buty do biegania i można zaczynać trening.

Osoby początkujące nie powinny już od pierwszego treningu forsować dużego tempa i biegać długich dystansów. Na początku należy stopniowo przyzwyczajać organizm do wysiłku, wykonując naprzemiennie wolny bieg i szybki marsz.

Skakanka

Skakanka jest jednym z tańszych sprzętów do ćwiczeń, które można wykorzystać podczas walki z nadwagą. Okazuje się, że wystarczy kilka minut intensywnego skakania by znacznie poprawić przemianę materii. Najlepsze efekty daje systematyczny trening polegający na wykonywaniu codziennie kilku serii szybkich skoków trwających około czterech minut.   

Rower

Choć większość z nas posiada w domu rower mało komu przychodzi do głowy by wykorzystać go w czasie odchudzania. Rower nie jest zwykłym sprzętem do ćwiczeń, ponieważ jest też doskonałym środkiem lokomocji. Dlatego nawet codzienna podróż do pracy może okazać się doskonałym treningiem.

Maszyna Smitha

Wiele osób decyduje się walczyć z nadwagą w siłowni lub klubie fitness. Dostępnych jest tam bardzo dużo różnego rodzaju urządzeń, między innymi orbitreki, bieżnie czy rowery treningowe. Urządzenia te są bardzo skuteczne w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jednak warto też pamiętać o innych urządzeniach takich jak na przykład maszyna Smitha, która daje możliwość kształtowania sylwetki.

Maszyna Smitha pozwala osobom początkującym wykonywanie w bezpieczny sposób ćwiczeń siłowych. Dzięki zastosowaniu prowadnic wymusza na osobie ćwiczącej prawidłowy ruch w czasie treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here