Spalanie niechcianych kilogramów podczas jazdy na rowerze

Jazda na rowerze zalecana jest wszystkim osobom chcącym pozbyć się nadprogramowych kilogramów, wyszczuplić sylwetkę i poprawić kondycję. Jest to skuteczny sposób na wzmocnienie mięśni nóg, ramion i barków, a także na ujędrnienie pośladków i spłaszczenie odstającego brzuszka. Jeśli więc nadal borykasz się z nadwagą, warto wpisać do swojego harmonogramu trening rowerowy.

Jak zaplanować trening rowerowy?

Jeśli naszym celem jest pozbycie się niechcianych kilogramów dzięki regularnemu jeżdżeniu na rowerze, to należy się do tego odpowiednio przygotować. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie zaleca się profesjonalne podejście, a więc rozplanowanie swoich przyszłych treningów. Na początek wystarczy poruszać się z prędkością do 30 km/h, po czym stopniowo należy ją zwiększać. Podobnie jest z ilością przejechanych kilometrów. Zaleca się trzymanie stałego tempa, a wysiłek powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Wskazane jest wybranie trasy, na której czekać będą na nas podjazdy pod górkę. Zaleca się co jakiś czas jechać interwałowo, czyli z maksymalną prędkością. Dobrze wykonany trening to taki, na koniec którego ścieka z nas pot, bolą łydki, a mięśnie są napięte.

Bieganie a spalanie kalorii

Jako, że intensywna jazda na rowerze jest wysiłkiem tlenowym, to z całą pewnością możemy liczyć na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Dzięki wprowadzeniu treningu interwałowego możliwe będzie przyśpieszenie spalania i zwiększenie wytrzymałości. Dobrą metodą jest energiczne wjeżdżanie pod górkę, po czym odpoczywanie podczas zjeżdżania z niej. Na trening składa się piętnastominutową rozgrzewka, czyli jazda wolnym tempem, następny jest trening właściwy, a na koniec należy zwolnić na kilka minut w celu uspokojenia tętna. Godzina jazdy rowerem umiarkowanym tempem pozwala spalić do 400 kalorii, a szybsza nawet 700 kalorii. Należy pamiętać też o tym, aby po treningu dostarczyć organizmowi dobrze zbilansowany posiłek, który będzie bogaty w białko i ubogi w tłuszcze. Jeśli chodzi o kaloryczność, to konieczne jest utrzymanie ujemnego bilansu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here