Skuteczne i bezpieczne leczenie łysienia – czy jest możliwe

Wypadanie włosów jest problemem, który dotyka coraz większą część społeczeństwa, bez względu na wiek czy płeć. Czy można mu zaradzić? Czy istnieją bezpieczne i przede wszystkim naprawdę skuteczne sposoby na leczenie łysienia? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Przyczyny wypadania włosów
  2. Jak leczyć łysienie?

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyn utraty włosów jest wiele. Sporo przypadków tego rodzaju jest spowodowanych różnego rodzaju chorobami układowymi. Innymi czynnikami, które wpływają na nadmierne wypadanie włosów, są zaburzenia hormonalne, stres, niewłaściwa dieta czy też uwarunkowania genetyczne. Wiele przyczyn można zlikwidować, prowadząc np. spokojniejszy tryb życia (w przypadku stresu jako czynnika wywołującego łysienie), przyjmując odpowiednie suplementy czy też odpowiednio się odżywiając i uzupełniając niedobory ważnych mikroelementów w organizmie. W niektórych przypadkach jednak, pomimo zdrowego trybu życia, wypadanie włosów nadal następuje. W takich sytuacjach polecanym rozwiązaniem jest leczenie wypadania włosów w profesjonalnej, wyspecjalizowanej w tym zakresie klinice.

Jak leczyć łysienie?

W jaki sposób można więc skutecznie wyleczyć problem łysienia? Proces ten należy rozpocząć od dokładnego zdiagnozowania problemu. W tym celu najlepiej udać się do specjalisty. Doświadczony trycholog z kliniki Medmix szczegółowo analizuje przypadek każdego swojego pacjenta, a następnie dobiera do niej odpowiednią metodę leczenia. A sposobów na pozbycie się wspomnianego problemu jest wiele.

W zależności od pacjenta oraz jego przypadku, można wdrożyć leczenie polegające na podawaniu odpowiednich preparatów oraz środków. Ich zadaniem jest zatrzymanie wypadania, a także wzrost nowych włosów. Innym sposobem jest przeszczep włosów. Zabieg ten jest wykonywany najczęściej u mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe. Jest to skuteczny, ale inwazyjny zabieg. Polecanym rozwiązaniem jest również tzw. metoda kamuflażu łysienia. Polega ona na mikropigmentacji (czyli podaniu do naskórka pigmentu) skóry głowy w wybranych miejscach, w rezultacie czego uzyskuje się efekt krótko ściętego włosa. Jest to trwały, a przy tym mało inwazyjny zabieg.

Jak można więc zauważyć, sposobów na poradzenie sobie z problemem wypadania włosów jest wiele. Różnią się one stopniem skuteczności oraz trwałości. Należy jednak zawsze pamiętać, że najbardziej odpowiednią metodę leczenia powinien zawsze dobrać indywidualnie specjalista trycholog. Tylko to gwarantuje zdrowe i bezpieczne uzyskanie pożądanych efektów na możliwie najdłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here