Jakie spodenki na rower kupić?

Jeżeli planujesz systematycznie uprawiać kolarstwo i chcesz przejść na nieco wyższy poziom, by robić to profesjonalnie, powinieneś koniecznie skompletować swój idealny strój do aktywności. Wbrew pozorom ma on ogromne znaczenie. Nie będziesz chętnie podchodzić do każdej kolejnej wycieczki, jeżeli spróbujesz jeździć w zwykłym dresie i starym podkoszulki. Najpierw zwróć więc uwagę na spodenki rowerowe, które przez wielu uważane są za najistotniejsze. Jakie powinieneś zatem wybrać dla siebie?

Na pewno nie powinieneś jeździć na rowerze w zwykłych spodniach dresowych czy luźnych spodenkach, w których ćwiczysz na siłowni bądź chodzisz po domu. Potrzebujesz czegoś bardziej specjalistycznego. Odpowiednie spodenki na rower muszą być zaopatrzone m.in. we wkładki. Dzięki nim twoje newralgiczne miejsca na ciele nie będą przecierane nawet podczas długich i intensywnych przejażdżek. Możesz nawet zdecydować się na zakup spodenek wyposażonych w jeszcze bardziej specjalistyczne wkładki antybakteryjne. Pomogą ci one w zachowaniu higieny, ale pamiętaj, by mimo wszystko prać je lub czyścić po każdym treningu.

Spodenki kolarskie można też podzielić na te luźne i obcisłe. Jeżeli przyglądałeś się kiedyś rowerzystom szusującym po drogach, na pewno zauważyłeś, że większość z nich zakłada modele ubrań bardzo ściśle przylegające do ciała. Nie znaczy to jednak, że musisz postąpić tak samo. Jeżeli zamierzasz jeździć wyłącznie rekreacyjnie i wiesz, że nie czujesz się zbyt dobrze w obcisłej odzieży, postaw na coś luźniejszego, co zagwarantuje ci dużo większy komfort. Oczywiście obcisłe spodenki pozwalają osiągać większe prędkości, ale różnice są tu tak minimalne, że nie powinieneś się nimi przejmować.

Jakie spodenki na rower kupić? Takie, w których poczujesz się od razu jak w swojej drugiej skórze. Nie sięgaj po coś tylko dlatego, że jest to akurat modne czy wszyscy to mają. Powinieneś uprawiać sport w takich ubraniach, które tobie samemu zapewniają wysoką wygodę. A tylko ty wiesz najlepiej, w czym czujesz się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here