W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób decyduje się na regularne uprawianie sportu. To pozytywna zmiana – treningi pozwalają nam schudnąć, wzmocnić mięśnie i układ odpornościowy, a także dotlenić organizm. Jeśli jednak ćwiczymy na zewnątrz, warto odpowiednio się do tego przygotować – zwłaszcza teraz, wraz z nadejściem jesieni. Mowa nie tylko o odpowiednim, wygodnym stroju, ale również o odblaskowych elementach, które zwiększą nasze bezpieczeństwo.

Kto powinien nosić odblaski?

Zanim zaczniemy rozmawiać o idealnych rozwiązaniach dla sportowców, warto zastanowić się, kto musi nosić odblaski. Wiele osób odpowiada, że obowiązek ten dotyczy głównie dzieci lub osób pracujących przy drogach po zmierzchu. Tymczasem tak naprawdę gadżety odblaskowe powinien nosić każdy z nas. Co więcej, jest to nasz obowiązek, jeśli tylko poruszamy się poza terenem zabudowanym. Tak więc w domu każdego z nas powinny znaleźć się gadżety odblaskowe dla każdego członka rodziny.

Idealne rozwiązanie dla aktywnych

Wśród dostępnych na rynku gadżetów odblaskowych szczególną popularnością cieszą się kamizelki. Nic dziwnego – przykrywają dużą część naszego ciała, dzięki czemu jesteśmy doskonale widoczni. Warto jednak uświadomić sobie, że kamizelka podczas treningu może nie okazać się zbyt praktycznym rozwiązaniem. Za luźna będzie spadać w trakcie ruchu, zbyt obcisła zaś może krępować ruchy. Właśnie dlatego warto wybrać gadżety odblaskowe, które w niczym nie będą nam przeszkadzać.

Wśród dostępnych na rynku odblasków na szczególną uwagę zasługują nowoczesne opaski odblaskowe, które nosi się najczęściej na nadgarstkach – mówi ekspert z Odblaski24.com.pl. – Mają formę prostokąta wykonanego z tworzywa, który po lekkim uderzeniu w przegub zaciska się na nim w formie bransoletki. Koszt zakupu opaski odblaskowej jest naprawdę niewielki, wynosi bowiem zaledwie kilka złotych. Co więcej, opaska doskonale sprawdza się podczas każdego rodzaju aktywności – można z nią biegać, spacerować, jeździć na rowerze oraz uprawiać inne sporty.

Co daje opaska odblaskowa?

Zastanawiasz się czy niewielka opaska odblaskowa naprawdę jest w stanie uratować Twoje życie? Zupełnie niepotrzebnie. Badania pokazują bowiem, że nawet niewielki element odblaskowy noszony przez nas zwiększa naszą widoczność z kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów. Biorąc pod uwagę statystyczną drogę hamowania, która wynosi około 40 metrów oraz niekorzystne warunki, jakie jesienią panują na polskich drogach, ma to kluczowe znaczenie.

Jeśli zaś obawiamy się, że sama opaska to nieco za mało, możemy dodatkowo zabezpieczyć się noszeniem zawieszek i przypinek, które również nie powinny przeszkadzać nam w trakcie treningu. 

Podsumowując, jeśli zależy nam na naszym zdrowiu i życiu, a przy tym często zdarza nam się uprawiać sport po zmierzchu, zakup opaski odblaskowej powinien być naszym obowiązkiem. Przekonało się o tym już wiele aktywnych osób, które zadbały o swoje bezpieczeństwo w ten prosty, ale skuteczny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here