Stanik sportowy jest jednym z niezbędnych elementów garderoby tych kobiet, które aktywnie spędzają czas. Odpowiednio dobrany stanik ma spełniać przynajmniej kilka z poniższych funkcji:

• minimalizować wstrząsy
• wpływać na komfort ruchu
• w przypadku kobiet o dużym biuście odciążać kręgosłup
• wchłaniać pot
• dobrze wyglądać

Niestety wybór odpowiedniego stanika może nie należeć do najłatwiejszych rzeczy. Aby ułatwić Ci to zadanie, mamy dla Ciebie kilka porad, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru stanika sportowego.

Zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar

Dla niektórych może wydawać się to oczywiste, nie mniej jednak warto zawsze zwrócić uwagę, czy stanik, który kupujemy jest w odpowiednim rozmiarze. Za mały może powodować nieprzyjemny ucisk, z kolei zbyt duży sprawi, że nasz biust nie będzie odpowiednio zamortyzowany podczas wykonywanego wysiłku. Wiele sklepów internetowych umożliwia wymianę zakupionego towaru na inny, dlatego ewentualny błąd w wyborze stanika nie powinien być dużym problemem.

Staniki z oddzielnymi miseczkami i bez

Jeśli używasz miseczek w rozmiarze od A-B, najlepszą opcją dla Ciebie będzie wybór stanika kompresyjnego, który nie posiada oddzielnych miseczek i dzięki temu jest w stanie lepiej zamortyzować biust. Panie o większych rozmiarach biustu mogą z kolei zainteresować się stanikami sportowymi z oddzielnymi miseczkami. Niektóre z tego typu staników posiadają dodatkową regulację, dzięki której można jeszcze lepiej dopasować miseczki zgodnie z naszymi preferencjami.

Materiał stanika

stanik sportowy

Jedną z najważniejszych funkcji stanika sportowego jest wchłanianie potu, który wydziela się podczas uprawiania sportu. Warto zwrócić uwagę, czy materiał stanika, który kupujemy, został wykonany z materiałów „oddychających”, przystosowanych do wchłaniania. Z całą pewnością takim dobrym materiałem może okazać się mikrofibra, która znana jest ze swojego zastosowania w produkcji odzieży sportowej. Zwróć również uwagę na szorstkość materiału. Stanik będzie przylegał bezpośrednio do ciała, dlatego powinien być jak najbardziej przyjemny w dotyku. W przeciwnym wypadku obcierający stanik sportowy może powodować nieprzyjemne uczucie dyskomfortu, a nawet podrażniać Twoją skórę.

Aspekt wizualny

Nie można również zapominać o ważnym przecież, aspekcie wizualnym. Podczas szukania stanika sportowego warto kierować się jego estetyką. W ładnym staniku będziemy czuć się lepiej, co wpłynie z pewnością na nasze samopoczucie. Zwróć uwagę na kolor i kształt, materiał staników i znajdź optymalne rozwiązanie dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here