W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny staje się zdrowy tryb życia. Ludzie coraz większą uwagę przywiązują do aktywności fizycznej i odpowiedniego sposobu żywienia. Coraz większe grono osób decyduje się także na walkę ze zbędnymi kilogramami. Proces odchudzania wcale nie jest prosty, szybki i przyjemny, wymaga zmiany wielu nawyków, a przede wszystkim – sposobu myślenia. Oczywiście, na rynku istnieją specjalne odżywki na odchudzanie, którymi można wspomóc się w walce ze zbędnymi kilogramami.

„Nie” dla diety-cud

W wielu magazynach i na stronach internetowych znaleźć można sposoby na szybką utratę kilogramów. Niestety, dietetycy zgodnie twierdzą, że diety mające na celu utratę dziesięciu kilogramów w miesiąc są nieskuteczne, a czasem niebezpieczne dla zdrowia. Rozsądna utrata wagi mieści się w granicach dwóch kilogramów na miesiąc. Także chcąc zgubić nadprogramowe kilogramy, trzeba nastawić się na to, że może to trochę potrwać.

Diety cud mają to do siebie, że ich efekty są bardzo krótkoterminowe, a zbędna kilogramy szybko powracają do poprzedniego, a nawet o wiele wyższego poziomu. Nazywane jest to efektem jo-jo.

Nie poleca się także diet opartych tylko na wybranych produktach żywnościowych, bowiem mogą one prowadzić do powstawania groźnych dla organizmu witamin i minerałów. Odchudzać trzeba się z głową!

Wizyta u dietetyka

Najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących zgubić nieco wagi jest wizyta u dietetyka. Tylko wykwalifikowana osoba z odpowiednią wiedzą jest w stanie wskazać odpowiedni jadłospis, zestaw ćwiczeń i odżywki na odchudzanie, które mogą pomóc w osiągnięciu upragnionego efektu.

Dietetyk przede wszystkim stara oszacować się stan organizmu pacjenta i wybrać dla niego najlepszą i najzdrowszą drogę do osiągnięcia zamierzonego celu.

Odżywki na odchudzanie

Na rynku, na aptecznych półkach znaleźć można wiele przydatnych preparatów, mających za zadanie wesprzeć proces odchudzania. Warto jednak wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie wolno nabierać się na kupowanie podejrzanych środków z niewiadomych źródeł. Często obiecują one znaczną utratę wagi bez konieczności aktywności fizycznej czy zmiany sposobu odżywiania. Pieniądze wydane na takie środki to pieniądze wyrzucone w błoto.

Odżywki na odchudzanie mają jedynie wesprzeć proces utraty wagi, pobudzając organizm do bardziej wytężonej pracy czy przyspieszając metabolizm.

Wśród odżywek na odchudzanie znaleźć można na przykład spalacze tłuszczu, które mają zwiększyć efektywność treningu oraz zdrowego trybu życia. Same w sobie jednak nie uczynią cudu do tego potrzeba nieco wysiłku i samozaparcia.

Warto wiedzieć, że proces utraty na wadze nie powinien oznaczać przejścia na zdrowy styl życia jedynie do momentu osiągnięcia wymarzonej wagi. Powrót do starych nawyków może oznaczać, że kilogramy znów szybko poszybują w górę. Przejście na odpowiedni styl życia powinno polegać na edukowaniu się odnośnie odpowiednich nawyków żywieniowych i aktywności oraz wdrażaniu tych reguł na stałe we własne życie.

http://www.beautypoint.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here