Zdecydowana większość kobiet raczej sceptycznie podchodzi do stosowania odżywek obawiając się nadmiernego rozrostu masy mięśniowej. Faktem jest, że bezmyślne wykorzystanie odżywek może przynieść więcej szkód niż pożytku, a i tak nic nie zastąpi pełnowartościowej diety, jednak czasami warto rozważyć ich stosowanie. Niektóre odżywki dla kobiet pomogą w osiągnięciu optymalnej kondycji i są dobre dla zdrowia.

Witaminy i minerały

To w zasadzie jest podstawa nie tylko pań bardzo aktywnych fizycznie, ale także tych prowadzących dość osiadły tryb życia. Trzeba przy tym pamiętać, że intensywny trening szybko wypłukuje witaminy i minerały, a wszelkiego typu niedobory w tym aspekcie mają swoje zdrowotne konsekwencje. Człowiek staje się ociężały i łatwo łapie infekcje, pojawiają się również poważniejsze kłopoty ze zdrowiem. Panie, które dużo ćwiczą odczują braki witaminowo-mineralne niezwykle szybko. Duże zmęczenie to tylko jeden z problemów, ale często występują trudności z regeneracją po wysiłku i spada ogólna wydolność organizmu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiednie odżywki dla kobiet, które wyrównają ewentualne braki i pozwolą na nowo cieszyć się życiem.

BCAA

Jest to bodajże najważniejszy suplement przy intensywnej aktywności fizycznej i wyjątkowo chętnie stosowany nie tylko przez profesjonalnych sportowców, ale także przez amatorki. Te aminokwasy rozgałęzione w znacznym stopniu pomagają w szybkiej i skutecznej regeneracji po treningu. Suplementacja BCAA daje też dodatkową energię, a zarazem usuwa uczucie znużenia. Badania naukowe potwierdziły wpływ BCAA na zwiększenie tempa produkcji białek przy jednoczesnej redukcji tłuszczu. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Odżywkę można stosować zarówno po zakończeniu wysiłku fizycznego, jak i w jego trakcie.

Białko

To wyjątkowo ważny składnik budujący masę mięśniową. Teoretycznie powinno wystarczyć białko dostarczane razem z pożywieniem, ale przy intensywnym treningu wyraźnie wzrasta podaż na nie, a wtedy zachodzi konieczność suplementacji. Najczęściej stosuje się białko serwatkowe, kazeinę bądź białko wołowe. Niektóre panie powinny być ostrożne przy stosowaniu odżywek białkowych ze względu na możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowych.

Kreatyna

Powszechnie uważa się ją za najbezpieczniejszy suplement, a jednocześnie wyjątkowo mocny. Istotą jej stosowania nie jest w zasadzie budowa masy mięśniowej, ale dodanie sobie siły. Fantastycznie sprawdza się przy bardzo intensywnym i krótkotrwałym treningu.

Kwas foliowy

To niezwykle ważny element przy syntezie wielu aminokwasów, a także kwasów nukleinowych, więc nie może go zabraknąć w rozsądnej suplementacji. Kwas foliowy bierze też udział w normowaniu pracy genomu człowieka. Okazuje się niezbędny nie tylko dla pań podejmujących ciężkie treningi, ale także dla tych unikających wysiłku fizycznego. Warto nadmienić, że niedobory kwasu foliowego mogą skutkować pojawieniem się anemii, miażdżycy, a nawet niektórych rodzajów nowotworów. Co ważne, ten składnik zapobiega wystąpieniu wad wrodzonych u dzieci, więc odżywki dla kobiet zawierające kwas foliowy idealnie nadają się dla pań planujących ciążę.

http://www.miastomojeawnim.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here