Odchudzanie w średnim wieku, czyli sposób na dobrą formę u 40-latków

0
8148

Bycie szczupłym i wysportowanym to nie tylko marzenie osób bardzo młodych, lecz dążą do tego celu osoby w każdym wieku. Szczególnie dotyczy to ludzi, którzy w przeszłości mogli pochwalić się imponującą muskulaturą i niskim poziomem tkanki tłuszczowej, ale obecnie na ich ciele nie widać ciężkiej pracy włożonej lata temu lecz tkankę tłuszczową i nagromadzoną wodę. Czujemy się przez to ociężale i wiele codziennych czynności jest dla nas bardzo dyskomfortowych. Jeśli jesteś mężczyzną który przekroczył już magiczną barierę czterdziestu lat, to wówczas warto zastosować się do kilku poniższych wskazówek które z pewnością pomogą Ci wypracować bardzo dobrą formę.

Zmień nawyki żywieniowe

Jest to bardzo ważne by osiągnąć sukces. W przypadku osób młodych podzielenie sobie dziennego bilansu kalorii na 3 posiłki nie stanowi dużego problemu, jednak osoby bardziej zaawansowane wiekowo powinny spożywać 5 lub nawet 6 niewielkich posiłków dziennie które przede wszystkim przyczynią się do lepszej pracy metabolizmu. Ma to również wiele innych dodatkowych zalet, między innymi łatwiej jest nam kontrolować łaknienie i unikać tuczących przekąsek oraz przede wszystkim nie odczuwamy ciężkości i napuchnięcia brzucha przy stosowaniu umiarkowanych porcji jedzenia.

Uzupełniaj dobrej jakości płyny

Dawniej pośród osób ćwiczących istniało przekonanie, że im więcej wody wypijemy w ciągu dnia tym lepiej dla naszej formy. Niektóre z wówczas rekomendowanych wartości mogą się wydawać nam komiczne lub co najmniej mało racjonalne, jednak w celu pełnego nawodnienia powinniśmy spożywać przynajmniej 2 litry wody lub więcej jeśli posiadamy wyczerpującą aktywność fizyczną. Najlepszymi źródłami płynów są najzwyczajniejsze wody mineralne, najlepiej wolne od CO2 oraz wszelkiego rodzaju cukrów czy słodzików.

Zmień swój trening

W pewnym wieku codzienne katowanie się gigantycznymi ciężarami na siłowni może być coraz bardziej ryzykowne i prowadzić między innymi do bólu stawów, kontuzji mięśniowych oraz przetrenowania. Warto jest urozmaicić swoją aktywność fizyczną i włączyć do swojego planu ćwiczeń trening cardio. Efekty powinny pojawić się znacznie szybciej i z pewnością nie zniechęcimy się w taki sposób do dalszej walki ze zbędnymi kilogramami.

Regeneracja ma duże znaczenie

W bardziej zaawansowanym wieku procesy regeneracyjne odbywają się w nieco wolniejszym tempie niż u 20 latków dlatego warto jest do tego przykładać maksymalną uwagę. Szczególnie duże znaczenie odgrywa stabilny i nieprzerywany sen przez przynajmniej 8 godzin, jest to podstawowy warunek który powinniśmy spełnić. Dobrym rozwiązaniem są również krótkie drzemki w ciągu dnia które mogą okazać się kluczowe dla osób aktywnych i pracujących fizycznie.

Odpowiedni dobór suplementów – spalacze tłuszczów

Dobrym rozwiązaniem aby przyspieszyć progresję jest stosowanie suplementów wspomagających funkcjonowanie organizmu po 40 roku życia. Taką grupą są bezpieczne spalacze tłuszczów o właściwościach termogenicznych lub lipotropowych, które znacznie przyspieszają efekty. Warto wybierać sprawdzone produkty mające wiele pozytywnych opinii i skład o potwierdzonej badaniami skuteczności. Tego typu spalacze tłuszczu ma w swojej ofercie jeden z najbardziej renomowanych sklepów w branży suplementów – Best Body w swoim dziale Spalacze tłuszczuhttps://www.bestbody.com.pl/spalacze-tluszczu-c-41.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here