Jaka rakietka dla gracza preferującego ofensywny styl gry?

0
1870

Jeśli zaliczasz się do grona graczy, którzy preferują ofensywny styl gry, szybkość zagrań przedkładając nad ich precyzję, powinieneś szukać rakietek tenisowych o nieco grubszej desce, wykończonych odpowiednio dobranym materiałem podkładowym i gumą o nieco mniejszym poziomie elastyczności. Doskonałym przykładem takiego sprzętu jest rakietka Atemi 5000 – sprzęt tenisowy stworzony z myślą o graczach ofensywnych, z parametrem szybkości 100.

Szybkość nie idzie w parze z kontrolą

Każda profesjonalna rakietka tenisowa, taka jak wspomniana już wcześniej rakietka Atemi 5000, opisana jest przez trzy podstawowe parametry techniczne: szybkość, kontrolę i rotację. O ile poziom rotacji może osiągać wysoką wartość zarówno w rakietkach dedykowanych graczom ofensywnym, jak i defensywnym, to równoczesne utrzymanie wysokiego poziomu parametru szybkości i kontroli nie jest możliwe. Rakietki dla graczy ofensywnych mają zawsze wyższy poziom parametru szybkości niż kontroli i odwrotnie – rakietki dla graczy ofensywnych mają wyższy parametr kontroli niż szybkości. Wynika to z zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, których nie da się ze sobą pogodzić.

By uzyskać większą kontrolę nad piłeczką, rakietka musi być bardziej miękka – elastyczna. Jeśli zależy nam na maksymalnej szybkości zagrań, rakietka musi być sztywniejsza – twardsza. Zwykle jest to regulowane poprzez zastosowanie określonego typu deski, a po części także poprzez rodzaj użytego podkładu i okładziny zewnętrznej.

Na co zwrócić uwagę wybierając rakietkę?

Gracz preferujący ofensywny styl gry powinien szukać rakietek o nieco wyższym poziomie sztywności i twardości, takich właśnie jak rakietka Atemi 5000 dostępna do kupienia na stronie https://www.fulsport.pl/product-pol-2345–Atemi-5000-Rakietka-do-tenisa-stolowego-raczka-wklesla.html. Ten model rakietki został wykonany z siedmiu warstw drewna Balsa (lekkie i elastyczne drewno powszechnie wykorzystywane do produkcji sprzętu dla tenisistów stołowych) przekładanych wytrzymałym karbonem dla nadania całości konstrukcji większego poziomu sztywności i trwałości. Wspomniana rakietka została wykończona specjalnym rodzajem okładziny ofensywnej o nieco mniejszym poziomie elastyczności, dzięki czemu stykająca się z nią piłeczka nie ulega wyhamowaniu, lecz odbija się od niej ze zdwojoną siłą.

Nowoczesny sprzęt dla graczy preferujących ofensywny styl gry, dzięki stałemu rozwojowi techniki, zwłaszcza technologii materiałowych, staje się coraz bardziej precyzyjny – zwiększa się oferowany przez niego parametr kontroli. Poza tym dzięki nowym okładzinom rakietki ofensywne oferują również wysoki parametr rotacji. To sprawia, że gracze ofensywni mogą urozmaicać repertuar swoich zagrań i tym samym zwiększać swoją skuteczność podczas gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here