męskie spodnie rowerowe

Długie spodnie to podstawowy element jesienno-zimowego stroju rowerzysty. Występują w dwóch wariantach: pierwszy, obcisły jest najczęściej wyposażony w grube szelki i może być ocieplany, natomiast drugi, luźny najlepiej sprawdza się w cieplejsze dni oraz podczas opadów deszczu, gdyż może być wykonany z wodoodpornych materiałów. Wybór konkretnego wariantu powinien być podyktowany osobistymi preferencjami oraz oczekiwaniami względem właściwości spodni.

Obcisłe męskie spodnie rowerowe – z czego wynika ich popularność?

Obcisłe spodnie rowerowe są zdecydowanie najchętniej wybierane przez współczesnych rowerzystów. Posiadają konstrukcję ściśle przylegającą do ciała, co gwarantuje swobodę ruchów, nie krępuje nóg podczas pedałowania oraz pozwala poczuć się w odzieży niczym w drugiej skórze. Obcisłe spodnie rowerowe najczęściej wyposażone są także w praktyczne, grube szelki. Ich zadaniem jest utrzymywanie odzieży we właściwej pozycji oraz zapobieganie zsuwaniu się spodni podczas ruchu. Jest to o tyle istotne, że w czasie jazdy nie mamy możliwości poprawienia położenia spodni.

Szelki pełnią także dodatkową, istotną rolę – ich zadaniem jest osłona dolnej części pleców rowerzysty przed wychłodzeniem. Plecy są bowiem szczególnie narażone na kontakt z chłodnym wiatrem i zimnym powietrzem oraz odkrywanie się podczas jazdy, zwłaszcza jeśli nie korzystamy z kurtek z przedłużonym tyłem. Zabudowane w tych rejonach szelki zapobiegają nieprzyjemnym doznaniom oraz sprawiają, że jazda na rowerze jest komfortowa i w pełni bezpieczna dla zdrowia.

Luźne męskie spodnie rowerowe

Obcisłe męskie spodnie rowerowe mogą występować w wersji nieocieplanej lub z dodatkową warstwą ocieplającą. Te pierwsze są spodniami właściwie całorocznymi, ale poleca się je zakładać raczej w cieplejsze dni. Ocieplane męskie spodnie rowerowe to z kolei najlepszy wybór na przejażdżki w okresie zimowym, gdyż w optymalny sposób izolują nogi od niekorzystnych warunków atmosferycznych zapewniając przy tym rowerzyście przyjemne ciepło.

Luźne męskie spodnie rowerowe – kiedy warto po nie sięgnąć?

Alternatywnym rozwiązaniem dla obcisłych spodni rowerowych są ich luźne odpowiedniki. One także dostępne są w dwóch wariantach – ze zintegrowanymi nogawkami oraz w wersji z odpinanymi nogawkami. Ta druga propozycja pozwala na noszenie spodni właściwie przez cały rok – latem wystarczy odpiąć nogawki, aby przekształcić długie spodnie w krótkie szorty. W sprzedaży dostępne są modele wykonane z wodoodpornych materiałów, które świetnie sprawdzą się do jazdy w jesiennej i wczesno wiosennej aurze. W zimie można natomiast bez problemu założyć pod nie ocieplaną bieliznę termoaktywną.

Luźne spodnie rowerowe są dobrym wyborem dla osób, które z różnych względów nie czują się komfortowo w obcisłej, dobrze przylegającej do ciała odzieży sportowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że męskie spodnie rowerowe w wersji dobrze przylegającej do ciała są wygodniejsze, zapewniają lepszą swobodę ruchów oraz występują w większym wyborze i z tych właśnie powodów w pierwszej kolejności warto sięgnąć właśnie po nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here