Piękne, gęste i lśniące włosy są wizytówką każdej kobiety. Wiele pań stosuje kosztowne leki na włosy z apteki, środki z drogerii oraz domowe sposoby, a i tak nie może pochwalić się bujną fryzurą. Droga do pięknych i zdrowych włosów nie jest łatwa i prosta, ale z pewnością warto próbować.

Co szkodzi włosom?

Włosy wbrew pozorom są bardzo delikatne i wiele czynników może wpływać na ich kiepski stan. Pierwszym, co źle wpływa na stan fryzury, jest nadmiar zabiegów pielęgnacyjnych. Gorące powietrze z suszarki, używanie lokówki, prostowanie gorącą prostownicą – to zdecydowanie nie poprawia kondycji włosów. Włosy obciążone środkami do stylizacji także nie będą prezentować się dobrze. Dlatego też wszelkiego rodzaju lakiery, żele i pianki lepiej stosować tylko przy specjalnych okazjach.

Wiele pań może zauważyć pogorszenie stanu włosów latem – wystawione na działanie słońca mają tendencje do przesuszania się i kruszenia. Trzeba poświęcić im wiele uwagi, by tego uniknąć. Zima także nie jest korzystną porą dla włosów – upchane pod grubą czapką przetłuszczają się i są oklapnięte.

Lek na włosy

W aptekach wiele jest rożnego rodzaju preparatów, które mają za zadania zadbać o kondycję włosów. Niektóre z nich mają także działania poprawiające stan skóry i paznokci. Lek na włosy to innymi słowami preparat witaminowy bogaty zazwyczaj w witaminę B, kolagen oraz witaminę C, które odpowiadają za dobry stan fryzury.

Wybierając leki na włosy, lepiej skupić się na produktach sprawdzonych marek, pochodzących od uznanego producenta. Warto także czytać etykietki – czasem produkty o identycznym składzie bardzo różnią się ceną, pomimo tego, że ich działanie pozostaje takie same.

Skutecznego leku na włosy warto także poszukać w sieci. Znaleźć tutaj można wiele stron poświęconych pielęgnacji włosów i opinie zadowolonych lub nie, klientek.

Odpowiednie kosmetyki

Nie ma co ukrywać, że piękne włosy muszą być zdrowe i dobrze odżywione. odpowiedni szampon to za mało, by odwdzięczyły się one połyskiem i pięknym wyglądem. Specjaliści twierdzą, że szampon powinien być dobry przede wszystkim dla skóry głowy, zaś do pielęgnacji samych włosów o wiele lepiej sprawdzają się maski lub odżywki.

Dobrze jest wybierać te, które mają w swoim składzie jak najmniej sztucznych składników, niepotrzebnie obciążających włosy.

Ostatnio nowością na rynku jest zabieg keratynowy. Prostuje on nawet najbardziej niesforne włosy, nadając im ładu i gładkości. Polega on an wprasowywaniu przy pomocy gorącej prostownicy czystej keratyny we włosy. Po zabiegu włosy są odżywione od środka i wyglądają naprawdę spektakularnie.

Włosy jak z bajki

Warto pamiętać, że kosmetyki to nie wszystko. Równie ważne jest odżywienie organizmu od środka. Można to osiągnąć przy pomocy odpowiedniej diety, bogatej we wszystkie potrzebne składniki mineralne i witaminy – ewentualnie można wspomóc się odpowiednimi lekami na włosy.

Tylko systematyczna pielęgnacja i odpowiednia troska jest w stanie sprawić, by włosy odwdzięczyły się blaskiem, połyskiem i gęstością.

http://www.zdrowieinatura.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here