Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Prawie każda z nas chętnie pochwaliłaby się brzuchem bez fałdek, bez zbędnego tłuszczyku. Niestety brak aktywności fizycznej, kaloryczne posiłki, praca w pozycji siedzącej, ciąża – to wszystko sprawia, że nasz brzuszek jest daleki od ideału.

Płaskiego brzucha nie da się wypracować bez odpowiednich ćwiczeń. Sama dieta nie wystarczy, choć jest ważna. Dieta wspomagana przez odpowiednie ćwiczenia przyniesie szybsze i lepsze rezultaty.

Wbrew pozorom nie są konieczne mordercze treningi na siłowni. Ćwiczyć można we własnym domu, ale ćwiczenia powinny być różnorodne. Nie należy ograniczać się do zwykłych brzuszków, gdyż wzmacniają one tylko mięśnie proste brzucha.

Aby wyszczuplić okolice talii, trzeba pobudzić do pracy również mięśnie skośne i poprzeczne. Warto więc połączyć ćwiczenia siłowe z aerobowymi. Intensywne treningi mięśni brzucha poprawiają ich ukrwienie oraz pobudzają je do pracy. Doskonale działają ćwiczenia pilates na płaski brzuch. Aktywizują one głębokie warstwy mięśni brzucha oraz mięśnie z okolic bioder.

Świetnymi sprzętami modelującymi talię i brzuch są obręcz hula hoop oraz twister. Na mięśnie brzucha bardzo dobrze działa jazda na rowerze, którą jesienią i zimą można zastąpić treningami na rowerku stacjonarnym.

Ćwiczenia na ławeczce treningowej

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też ławeczka treningowa. Ławeczka to sprzęt do ćwiczeń, który znajdziemy na każdej siłowni. Warto jednak postarać się o taki sprzęt do własnego domu. Posiadając własną ławeczkę zyskujemy możliwość ćwiczeń o dowolnej porze dnia. Ławeczka treningowa to sprzęt dość tani, jeżeli nie mamy w mieszkaniu wystarczającej ilości miejsca, można wybrać ławeczkę składaną.

Taniec

Taniec to sposób na ćwiczenie wielu partii mięśni jednocześnie. To bardzo przyjemna forma utraty zbędnych kilogramów. Energiczne ruchy bioder doskonale działają na mięśnie brzucha i nie tylko. Tłuszczyku z boczków pomoże się pozbyć też lekki jogging, a nawet energiczny spacer. Można zacząć od krótkich spacerów czy biegów, które stopniowo należy wydłużać. Ważne, by była to aktywność regularna.

Dla mięśni brzucha bardzo korzystne jest również pływanie. Świetnie działa też joga. Pamiętajmy, że odchudzanie brzucha to proces długotrwały, wymagający sporego wysiłku oraz silnej woli. Efektów nie należy spodziewać się od razu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here