Zmiana trybu życia, to znaczy wprowadzenie do codziennego harmonogramu ćwiczeń fizycznych oraz odpowiednio zbilansowanej diety, to podstawa w walce o piękną i zgrabną sylwetkę. Bardzo często jednak zdarza się tak, że dieta i ćwiczenia nie są wystarczającym środkiem do realizacji wyznaczonych przez siebie celów. Wtedy z pomocą mogą nam przyjść specjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim. Dzięki nim wymodelujemy sylwetkę, pozbędziemy się cellulitu, będziemy walczyć z nieprawidłowym krążeniem, wiotkością skóry, a także powolnym metabolizmem tłuszczu w wybranych obszarach ciała. Przedstawiamy nasz ranking TOP 5 zabiegów modelujących sylwetkę. Wybierz najlepszy dla siebie!

1.Lampy IR i urządzenia laserowe

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi odchudzające z wykorzystaniem urządzeń na podczerwień lub laserowych. Światło, które emitują te urządzenia przenikają głęboko do tkanki podskórnej, powodując usprawnienie krążenia krwi oraz pobudzając przemianę materii. W tym przypadku nie chodzi więc o niszczenie tłuszczu, lecz po prostu o przyspieszenie naturalnych procesów powodujących jego spalanie. Jest to zatem metoda, która może doskonale wspierać nasze naturalne starania o piękną sylwetkę w postaci diety i aktywności fizycznej.  

2.Masaż próżniowy – Endermologia

Masaż próżniowy to jeden z tradycyjnych zabiegów wyszczuplających wykonywanych w gabinetach kosmetycznych lub lekarskich. Pozwala osiągnąć efekt zgrabnej sylwetki w prosty, szybki i bezbolesny sposób. Endermologia, wykonywana urządzeniem Alliance, łączy w sobie kompleksowe działanie wyszczuplające, ujędrniające i antycellulitowe. W Klinice Miracki w Warszawie możemy spotkać się z najnowszym modelem tego urządzenia, które przynosi jeszcze lepsze efekty w walce z nadprogramowymi kilogramami i różnymi niedoskonałościami ciała. Podczas tego zabiegu z organizmu usuwane są nie tylko tłuszcze, ale też toksyny, a dodatkowo skóra zostaje pobudzona do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu staje się bardziej jędrna i elastyczna.

3.Karboksyterapia

Karboksyterapia to jedna z popularnych metod usuwania cellulitu, którą wykorzystuje się również przy modelowaniu sylwetki. Metoda ta polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej dwutlenku węgla, który powoduje zakwaszenie tkanek i wykorzystanie tlenu zawartego w krwi. W efekcie poprzez lepsze dotlenienie tkanek, mamy do czynienia z przyspieszeniem reakcji metabolicznych organizmu. W niektórych urządzeniach służących do karboksyterapii wykorzystuje się również wysokie ciśnienie, by uszkadzać błonę komórek tłuszczowych i przyspieszać spalanie tłuszczu.

4.Lipoliza chemiczna

Lipoliza chemiczna to metoda modelowania sylwetki, a zarazem jedna z odmian mezoterapii. Podczas lipolizy chemicznej w okolice zgromadzonej tkanki tłuszczowej wstrzykuje się specjalne związki rozkładające tłuszcz. Metodę tę najczęściej wykorzystuje się przy redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach i pośladkach, zaś ostateczny efekt uzależniony jest od rodzaju zastosowanej w tym celu substancji.

5.Ultradźwięki

Duża ilość urządzeń modelujących ciało wykorzystuje ultradźwięki, które prowadzą do zjawiska kawitacji i uszkodzenia komórek tłuszczowych wraz ze zniszczeniem ich zawartości, to znaczy tłuszczu. Poza efektem modelowania ciała, przy metodzie ultradźwiękowej możemy oczekiwać dodatkowego efektu ujędrnienia i poprawy napięcia skóry. Ultradźwięki, podobnie jak metody laserowe, bardzo często wykorzystuje się jako uzupełnienie tradycyjnej liposukcji.

Więcej o modelowaniu sylwetki przeczytasz na: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here