Niezależnie od tego, czy ćwiczysz na świeżym powietrzu, czy pod dachem: w siłowni, na sali gimnastycznej lub w domu, odpowiednio dobrany strój będzie miał bezpośredni wpływ na Twój komfort podczas wykonywanych ćwiczeń, a tym samym na ich efektywność. Przed rozpoczęciem treningów warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości odzież sportową, na przykład w szybkoschnące i oddychające ubrania Under Armour. Ten amerykański producent odzieży dla sportowców i amatorów (miłośników różnych dyscyplin sportu), słynie z produkcji wysokiej klasy odzieży wykonanej z najlepszej jakości tkanin o specjalnych właściwościach.

Jaki ubiór na trening, na świeżym powietrzu?

Ubiór sportowy musi być dostosowany do aktualnych warunków termicznych, nie może krępować naszych ruchów i powodować nadmiernego pocenia się podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń fizycznych. Dlatego profesjonalna odzież sportowa, chociażby wspomniane już wcześniej ubrania sportowe marki Under Armour, produkowana jest ze specjalnych rodzajów tkanin o doskonałych właściwościach termicznych. Taka odzież pozwala oddychać ciału, zapobiegając nadmiernemu poceniu się podczas aktywności fizycznej. Oczywiście w okresie większych chłodów należy zaopatrzyć się w sportową odzież termiczną, najlepiej termoaktywną, która z jednej strony zapobiegnie nadmiernemu poceniu się, a z drugiej strony zapewni ciału wysoki poziom bezpieczeństwa termicznego – ochroni przed zimnem, wiatrem, a także przed wilgocią pochodzącą ze środowiska zewnętrznego. Gdy jest ciepło, szukamy po prostu lekkiej odzieży o wysokim poziomie przewiewności, która zagwarantuje nam optymalny poziom wentylacji, dobrze chłonie i szybko oddaje wilgoć.

Jaki ubiór na trening pod dachem?

Wybrany przez nas strój powinien odpowiadać charakterowi wykonywanych przez nas ćwiczeń fizycznych. Jeśli zależy nam na dużej swobodzie ruchów i atrakcyjnym wyglądzie, warto zaopatrzyć się w odzież dobrze dopasowaną do ciała. Wśród produktów marki Under Armour znajdziesz wiele modeli t-shirtów, damskich topów czy legginsów doskonale przylegających do powierzchni ciała. Taka odzież jest na tyle elastyczna, by w najmniejszym stopniu nie krępowała naszych ruchów podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń fizycznych. Gdy nie lubisz obcisłych rzeczy, możesz sięgnąć po odzież o luźniejszym kroju. W tym jednak przypadku nie możesz liczyć na doskonałe właściwości nowej generacji materiałów, zdolnych do przechwytywania wilgoci z powierzchni skóry i oddawania jej na zewnątrz tkaniny. Trening w luźnym stroju może wydać się wygodny, ale w rzeczywistości dużo lepszym wyborem będzie zakup odzieży dopasowanej, wykonanej ze specjalnych,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here