Któż z nas po ciężkim dniu nie sięga po słodką przekąskę? Batonik, ulubione cukierki, czy smaczne ciastko powodują, że choć na chwilę poprawia nam się nastrój. Niestety okazuje się, że nadmierne spożywanie cukru bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto zastanowić się nad jego ograniczeniem.

Uzależnienie

Cukier jest niebezpieczny, ponieważ działa uzależniająco. Kiedy mamy ochotę na przekąskę zazwyczaj sięgamy właśnie po słodycze, ponieważ po ich zjedzeniu czujemy się bardzo przyjemnie. Zapamiętujemy to uczucie i kiedy tylko jest to możliwe staramy się do niego wracać. Należy jednak mieć na uwadze, że popadamy tym samym w błędne koło. Cukier zazwyczaj działa tylko przez chwilę. Niedługo po zjedzeniu na przykład batona, znowu jesteśmy głodni a poziom naszej energii spada. Wtedy po raz kolejny sięgamy po szybką (często słodką) przekąskę zamiast wybrać pełnowartościowy posiłek.

Eliminacja

Wiele osób nie potrafiłoby całkowicie zrezygnować z cukru. Na początku więc warto przynajmniej nieco go ograniczyć. Możemy zacząć od prostych kroków: nie słodzenia herbaty, zamiany batona na jabłko. Dzięki temu nasz organizm stopniowo będzie przyzwyczajał się do zmian i lepiej na nie zareaguje, a my bez problemów zaczniemy ograniczać cukier coraz bardziej. Niestety znajduje się on w większości produktów, dlatego warto analizować skład podany na opakowaniu, zaś niektóre posiłki przygotowywać samodzielnie w domu. Jeśli mimo prób nadal nie potrafimy wyeliminować cukru z menu i ciągle wracamy do słodkich przekąsek, spróbujmy skorzystać z programu Sugar Detox Kit, który znajdziemy na stronie biowitalni.pl. Ten suplement diety skutecznie pomoże nam w uwolnieniu się od cukru, a specjalnie ułożona rozpiska posiłków pomoże w przygotowaniu zdrowych i pożywnych dań.

Odstawienie cukru znacznie poprawi stan naszej skóry i zębów, a także (wbrew pozorom) zwiększy poziom naszej energii. Pozytywnie wpłynie także na koncentrację i samopoczucie. Jak widać warto spróbować, mimo niewątpliwych trudności, prędzej czy później z pewnością uwolnimy się od tego „przyjemnego” nałogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here