Dom, to miejsce, w którym spędzamy większość czasu i w którym powinniśmy czuć się wyjątkowo, przytulnie i przede wszystkim bezpiecznie. Mieszkanie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb i jak najbardziej praktyczne. Jednak, co równie ważne i nie warto o tym zapominać, powinno też cieszyć oko i być po prostu ładne. Nie tylko ze względu na odwiedzających nas gości, ale przede wszystkim ze względu na nas samych. Estetyka miejsca ma duży wpływ na samopoczucie.

Wykończenie wnętrz

Zarówno kolory ścian, jak i rodzaj podłogi, to bardzo ważny element estetyczny, który ciężko będzie pominąć rozglądając się po mieszkaniu. Już na etapie tak zwanego wykończenia mieszkania warto zastanowić się nad tym, co podoba się domownikom, co odpowiada zarówno ze względów praktycznych jak i pasuje do całej koncepcji. Na tym etapie podejmowania decyzji warto pomyśleć przyszłościowo. Kolor ścian warto dostosować do funkcjonalności danego pomieszczenia. Pozwól dzieciom, aby same wybrały kolor farby, jakim pomalujecie ściany w ich sypialni. To ważne, bo dzięki temu dzieci czują, że mają wkład w tworzenie własnej przestrzeni, co sprawi, że będą czuły się w niej dobrze. To samo dotyczy każdego z domowników. Ważne aby kolorystyka w mieszkaniu odpowiadała nie tylko panującym trendom, ale przede wszystkim osobom, które będa  z tych pomieszczeń korzystać.

Niepowtarzalne wzory

Jednym ze sposobów na to, aby w oryginalny sposób ozdobić swoje mieszkanie i nadać mu szczególnego charakteru są wszelkie dekoracje ścienne. Kolory ścian często powtarzają się w wielu mieszkaniach, jednak ozdobne naklejki czy fototapety z pewnością sprawią, że twoje wnętrze będzie się wyróżniało. Zdjęcia naścienne to jeden z trików na optyczne powiększenie wnętrza, a dodatkowo stanowi urozmaicenie i ciekawą dekorację. Odpowiedni wybór zdjęcia i odcień ścian sąsiadujących oraz mebli i dekoracji, nada całemu pomieszczeniu niepowtarzalny i unikalny wygląd. Naklejki na ścianie z kolei są doskonałym sposobem na to, aby podkreślić upodobania, gust a nawet charakter domowników. Kształty i rozmiary naklejek są różnorodne, zatem każdy może odnaleźć coś, co idealnie dopełni wygląd wnętrza. Zarówno fototapety jak i naklejki są dostosowane do pomieszczeń o różnej funkcjonalności. Znajdzie się zatem coś ciekawego zarówno do pokoju dziennego, sypialni, jak i przestrzeni dziecięcej. Tego typu dekoracje ścienne są powszechnie dostępne. Znajdziesz je między innymi w Centrum Budowlanym Vip Łazienka.

Uwiecznij wspomnienia

Aby wnętrze było naprawdę twoje i abyś poczuł się w nim przytulnie, wypełnij je wspomnieniami. Ramki ze zdjęciami stojące na półkach czy wiszące na ścianach to najlepszy sposób, aby wyeksponować domowników przy tworzeniu i aranżacji wnętrza. Otaczające cię zdjęcia będą przywodzić na myśl miłe chwile, ale również będą świetnym pretekstem do snucia długich opowieści. Goście, którzy odwiedzą twój dom z pewnością zwrócą na nie uwagę i zapytają o osoby znajdujące się na fotografii oraz ich historie. Bardzo efektowną dekoracją ścienną jest tworzenie kolaży zdjęć znajdujących się w ramkach o różnym stylu i wielkości. Doskonale zastąpią obrazy czy plakaty i sprawią, że wnętrze będzie pełne życia i wspomnień jego domowników.

Oświetlenie

Bez wątpienia szeroki pole do popisu w kwestii dekoracji wnętrz jest w wyborze oświetlenia. Zamiast stawiać na klasyczne i praktyczne wzory pozwól sobie na odrobinę szaleństwa wybierając ciekawe kształty i nietypowe kolory. Lampę czy żyrandol zawsze można wymienić jeśli zmienisz zdanie, ale warto wyjść z utartych szablonów i wybrać coś, co najbardziej trafia w twój gust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here