Wielu rodziców stara się przekonać swoje pociechy, że aktywne spędzanie czasu na powietrzu jest o wiele lepsze, niż całodniowe siedzenie przez ekranem komputera czy telewizora. Rodzice chcą zabierać maluchy na rożnego rodzaju wycieczki po okolicy, jednak nie raz zastanawiają się nad realnymi możliwościami szkraba. Dziecko, które jeszcze niepewnie czuje się na rowerze nie ucieszy się na myśl, że musi przejechać na nim kilka kilometrów. Nawet wybierając się z dzieckiem na zwykły spacer do pobliskiego lasu rodzice martwią się, czy pociecha wytrzyma tyle czasu na nogach. Dlatego też wielu rodziców postanowiło zakupić sowim dzieciom… gokart.

Frajda dla dziecka

Dzieci zakochują się w gokartach od pierwszego wejrzenia. Ten stabilny pojazd jest zupełnie niewywrotny, pozwala więc na pędzenie przed siebie bez napięcia, które towarzyszy maluchowi podczas nauki jazdy na rowerze. Gokart oferuje też wygodne i stabilne siedzisko. Można na nim komfortowo pedałować. Jednak co najlepsze, gokarty do jazdy w terenie wyposażone są w duże opony z głębokim bieżnikiem, którym niestraszna jest żadna nawierzchnia. Gokart poradzi wiec sobie świetnie nie tylko sunąc koło rowerów rodziców na asfalcie, ale również przezierając się przez leśne dróżki i polanki po szutrowych drogach.

Ważna jest jakość!

Aby dziecko chętnie wybierało się z nami na wycieczki ważne jest to, by gokart cechował się najwyższą jakością wykonania. Dlatego warto kupić dziecku produkt renomowanej marki, który posłuży mu lata. Zabawka, która często będzie się psuła, zacznie skrzypieć lub działać bardzo ciężko szybko i skutecznie zniechęci malca do wypraw w teren. Przykładem gokarta idealnego na takie wycieczki może być Berg Safari.

To gokart dedykowany dzieciom od 5 lat w górę. Berg to firma produkująca wysokiej klasy gokarty od lat. Model Safari wygląda jak terenówka stworzona do pokonywania bezdroży. Dzięki ogromnym kołom z głębokim bieżnikiem poradzi sobie z pokonaniem każdej drogi. Pełną specyfikację gokarta można zobaczyć pod adresem: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/.

Czy warto?

Czy jednak jazda gokartem nie znudzi się dziecku po pierwszej przejażdżce? Na pewno nie! Maluch będzie zachwycony możliwością rozpędzenia się i przejeżdżania różnych przeszkód w terenie bez zamartwiania się o wywrotkę. Dziecko jeżdżąc gokartem uczy się szacunku do prędkości i poprawią swoją koordynację ruchową oraz orientację w terenie. Umiejętności  i nawyki zdobyte na gokarcie na pedały przydadzą się dziecku później, gdy jako nastolatek będzie chciał spróbować swoich sił na torze w prawdziwym gokarcie, a nawet jeszcze później – gdy wyruszy na kurs prawa jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here