Jagody Goji w tabletkach

W dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości jeżeli chodzi o żywność, którą możemy znaleźć w sklepach – dzięki temu nasza dieta może być naprawdę zróżnicowana i zdrowe odżywianie nie oznacza jedzenia wyłącznie owoców i warzyw. Możliwości i produktów jest naprawdę dużo, a coraz łatwiej dostępne stają się również tak zwane „superfoods”, czyli żywność o naprawdę niesamowitych właściwościach. Jedną z takich roślin są jagody goji, które są nie tylko zdrowe, ale też pomagają dbać o utrzymanie smukłej sylwetki. Na czym polega ich fenomen?

Na co pomagają?

Jagody goji to owoce kolcowoju chińskiego, który w naszym kraju znany był głównie jako roślina ozdobna. I mimo tego, że boom na te małe czerwone kulki zaczął się stosunkowo niedawno, to wykorzystanie ich było znane w azjatyckiej medycynie ludowej nawet 2500 lat temu! Wykazują one działanie zbawienne dla regulacji pracy serca oraz całego układu krwionośnego, a ponadto wyrównują poziom cholesterolu i cukru we krwi. Zawierają cenne witaminy z grupy B, witaminę C oraz wapń, żelazo, cynk oraz selen. Oprócz tego są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-6, które wspomagają oczyszczanie wątroby z toksyn. Zawartość tych składników sprawia, że spożywanie jagód goji rewelacyjnie wpływa na poprawę stanu naszych włosów i paznokci, a także kości i stawów. Poza tym jagody goji wspomagają procesy odchudzania i spowalniaja procesy starzenia komórek. Dzięki swojemu składowi świetnie podnoszą odporność oraz chronią nasz organizm przed chorobami.

Jagody Goji - właściwości i działanie

Jak przyjmować jagody goji?

Owoce jagód goji należy spożywać po ususzeniu i w takie formie dostępne są w naszym kraju. Spożywanie niedojrzałych, surowych owoców, może wywoływać ostre zatrucia pokarmowe. Suszone jagody goji są smaczne i mogą stanowić ciekawy dodatek do wielu potraw, ale dla zwolenników prostych i praktycznych rozwiązań, wprowadzono do sprzedaży również jagody goji w tabletkach. Oprócz ekstraktu z jagód goji, takie tabletki zawierają często także witaminy i inne elementy wspomagające odchudzanie, a znaleźć je można w aptekach, Internecie, czy sklepach ze zdrową żywnością. Sami możemy podjąć decyzję czy lepszym rozwiązaniem dla nas będzie spożywanie suszonych jagód, czy też przyjmowanie tabletek. Sporym minusem tego rozwiązania jest fakt, że tabletki z ekstraktem z owoców goji nie są tanie – oczywiście możemy znaleźć tańsze, ale często przekłada się to na ich jakość. Za dobre preparaty niestety musimy zapłacić nieco więcej, a przesądza o tym jakość ekstraktu. Sprawdzajmy oczywiście producentów, którzy oferują jagody goji w tabletach, aby nie dać nabić się w butelkę.

Jagody goji receptą na zdrowie.

Każdy, kto dba o swoje zdrowie i sylwetkę na pewno słyszał o zbawiennym działaniu jagod goji. Z pewnością, dzięki cennemu składowi, zasługują one na miano „superfooods” i powinien po nie sięgać każdy, kto chce zachować młody i zdrowy wygląd, a także uchronić się przed chorobami. Obecnie możemy ułatwić sobie dodatkowo życie i przyjmować jagody goji w tabletkach, które mogą być dodatkowo wzbogacone w witaminy i stanowić świetny suplement diety. Z kolei zwolennicy naturalnych rozwiązań mogą pozostać przy suszonych owocach. Niezależnie od formy przyjmowania – spożywanie jagód goji z pewnością wyjdzie nam na zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here