Crossfit - a co to takiego?

Crossfit to nie tylko rodzaj treningu, ale także określenie dla sportu, dobrej zabawy i edukacji z zakresu poruszania się. Decydują się na niego zarówno początkujący, jak również wyczynowi sportowcy, gdyż każdy znajdzie w tej formy aktywności fizycznej coś dla siebie. Jest to skuteczny sposób na zadbanie o własne zdrowie i poprawienie swojej kondycji.

Czym jest crossfit?

Dzięki crossfitowi możliwe jest zadbanie o ogólny rozwój organizmu, gdyż jest to trening funkcjonalny, który zwiększa sprawność, modeluje sylwetkę, poprawia koordynację ruchową, zwiększa gibkość i zwinność, a także kształtuje wytrzymałość i szybkość. Wszystkie ćwiczenia w crossficie mają na celu zaangażowanie wszystkich grup mięśniowych. Można tutaj korzystać z najróżniejszych akcesoriów treningowych typu piłka lekarska, kettlebells, młot, drążek, sztanga, skakanka, TRX, gumy, itp. Obecnie nie brakuje wykwalifikowanych trenerów, dzięki którym możliwe jest nauczenie się techniki i poprawnego wykonywania ruchu, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo i lepsze rezultaty.

Ćwiczenia crossfitowe

Crossfit to zarówno pompki, przysiady, skłony, skakanie na skakance, rzut młotem czy piłką lekarską, podciąganie się na drążkach i kółkach gimnastycznych, jak i wiele innych. Chodzi tutaj o wytrenowanie siły za pomocą różnych metod. Jest to też świetny sposób na przygotowanie się do maratonu, kiedy to pracuje się nad rytmem i robi podbiegi, interwały czy temperówki. Każdy trening zaczyna się rozgrzewką, a kończy rozciąganiem. Ćwiczenia są z kolei wykonywane w określonym limicie czasowym i cały czas są urozmaicane. Ćwicząc w grupie, można uzyskać lepsze rezultaty, gdyż zwiększa się motywacja, a ponadto trenujemy pod okiem profesjonalisty.

Workout od the day

Zajęcia crossfitu są skalowane, czyli dostosowane do indywidualnych możliwości trenującego, dzięki czemu bezproblemowo można dobrać ćwiczenia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych sportowców. Ponadto WOD można dowolnie modyfikować przez regulację intensywności wykonywanych ćwiczeń, zmniejszając czy zwiększając liczbę powtórzeń w jednej serii. Tak naprawdę to stopień trudności można zwiększać w nieskończoność. Ważne, aby trening był dopasowany do wagi, wieku i sprawności danej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here