Usunięcie tatuażu jest jednym z trudniejszych zadań, jakie zostały postawione przed specjalistami medycyny estetycznej. Nie jest możliwe, jak niektórzy z nas sądzą, ,,zdrapanie” tatuażu przy pomocy peelingu czy innych domowych metod. Tatuaże są zlokalizowane w głębokich warstwach skóry, dlatego możemy je usunąć tylko przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Współcześnie najlepiej radzą sobie z tym zadaniem lasery – a w szczególności najnowsze rozwiązanie technologiczne w postaci laserów pikosekundowych. Na czym polega ich przewaga nad innymi metodami usuwania tatuaży oraz laserami starszej generacji? Podpowiadamy, dlaczego jeśli już decydujemy się na pozbycie tatuażu, warto to zrobić właśnie przy pomocy lasera PicoSure lub Discovery Pico!

Lasery pikosekundowe – trochę historii

Lasery pikosekundowe są najnowszym osiągnięciem w dziedzinie laseroterapii. Do tej pory ich miejsce zajmowały lasery nanosekundowe, np. laser Q-switch, które jednak nie do końca skutecznie radziły sobie z usuwaniem tatuaży. Szczególnie trudnym zadaniem okazało się dla nich usuwanie kolorowych ,,rysunków’’, które wraz z rozwojem techniki tatuowania stały się bardzo popularne. Lasery Q-switch nie posiadały odpowiednich parametrów do usuwania kolorowych tatuaży, a zwiększenie ich mocy, w celu usunięcia kolorowego barwnika, wiązało się najczęściej z ryzykiem przegrzania skóry i powstawaniem nieestetycznych blizn, czyli kolejnej ,,niedoskonałości”, która kwalifikowała się do leczenia laserowego. Problem ten rozwiązał laser PicoSure, cieszący się doskonałymi opiniami wśród lekarzy medycyny estetycznej i ich Pacjentów. Pierwszy pikosekundowy laser na świecie, którym przez 1,5 roku jako jedyni w Polsce dysponowali specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, okazał się prawdziwym przełomem w tej dziedzinie – pokazał, że możliwe jest skuteczne usunięcie kolorowego tatuażu bez ryzyka przegrzania i poparzenia skóry, powstania blizn oraz trudnego do zniesienia bólu.

Usuwanie tatuażu czarnego i kolorowego – nie tylko PicoSure

Kilka lat po premierze lasera PicoSure, na rynku pojawiło się kolejne urządzenie pikosekundowe, które swoimi możliwościami w usuwaniu kolorowych tatuaży, przebiło poprzedników. Laser Discovery Pico, ze względu na mocniejsze parametry, okazał się doskonałym rozwiązaniem przy usuwaniu najtrudniejszych do wywabienia tatuaży w kolorze żółtym i brązowym, a także czerwonym. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli chodzi o tatuaże w kolorze niebieskim i zielonym, dużo lepsze efekty przynosi laser PicoSure. Dlatego też specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy jako jedyni w kraju dysponują zarówno laserem PicoSure, jak i Discovery Pico, zalecają, aby przy różnokolorowych tatuażach zdecydować się na połączenie działania tych dwóch urządzeń. Oba lasery doskonale radzą sobie natomiast z tatuażami w kolorze czarnym – całkowite usunięcie czarnego tatuażu możliwe jest po wykonaniu zaledwie kilku zabiegów. Bardzo ważne jest jednak to, że usuwanie tatuażu przy pomocy laserów pikosekundowych wiąże się z mniejszym niż dotychczas bólem. Specjaliści z Kliniki Miracki są w stanie dodatkowo zredukować ewentualne dolegliwości bólowe przy pomocy preparatów znieczulających lub urządzeń chłodzących.

Więcej informacji na temat usuwania tatuaży znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here