Szkolenie na instruktora Nordic Walking - dlaczego warto?

Nordic Walking kojarzy się większości ze formą aktywności fizycznej przeznaczonej głównie starszym osobom. Czy słusznie? Pora rozprawić się z tym niesłusznym stereotypem. Jest to w końcu doskonała forma ruchu dla wszystkich, która przede wszystkim stanowi wręcz doskonałe uzupełnienie każdego treningu – oczywiście niezależnie od wieku.

Dlaczego warto wybrać kije do maszerowania?

To idealna forma aktywności ruchowej absolutnie dla każdego. Zacznijmy od tego, że to czynność ruchowa, która pozwala spalić sporo kalorii więcej niż np. przy zwykłym marszu. Ponadto złapanie za kijki poprawia stabilność postawy, aktywując przy tym niemal 90 % mięśni oraz łagodzi i usuwa sztywność poszczególnych mięśni, co jest doskonałą informacją dla osób, które pracują np. przy biurku.

Intensywny, szybki marsz z kijami może naprawdę przynieść duże zmęczenie i co najważniejsze pozytywne rozluźnienie. Nordic Walking wpływa ponadto pozytywnie na koncentrację oraz gwarantuje lepszy sen. Prócz tego, że to doskonała forma ruchu i rekreacji to także świetna forma rehabilitacji. Czego chcieć więcej?

Najważniejsza technika – rola szkolenia

Marsz z kijkami tylko z pozoru nie wymaga większego treningu i szkolenia. Niestety bez odpowiednio opanowanej techniki ani rusz. By ta forma aktywności ruchowej była nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim efektywna trzeba się odpowiednio przeszkolić. Istotna będzie m.in. odpowiednia postawa i fakt stosunkowo banalny, że technika opiera się w dużym stopniu na naturalnym chodzie.

Istotne aspekty zdrowotne i wszelkie korzyści dla organizmu oraz samopoczucia wynikające z prawidłowej techniki Nordic Walking:

– ta forma aktywności ruchowej angażuje do ruchu aż 600 mięśni – 90% układu mięśniowego,
– prawidłowo wykonywany pozwala spalić do 400 kalorii na godzinę,
– marsz z kijkami odciąża stawy kończyn dolnych i kręgosłupa aż o 5 kg na każdy krok,
– wspomaga mięśnie wokół kręgosłupa,
– doskonale kształtuje sylwetkę ciała, przede wszystkim talię i pośladki,
– wzmacnia serce oraz wspomaga pracę układu krążenia,
– pomaga utrzymać równowagę i kształtuje koordynację,
– zwiększa odporność organizmu.

Dobór kijów do maszerowania

Kije to podstawowy i zarazem nieodzowny element tej formy rekreacji. Dobiera się je przede wszystkim do wzrostu. Nie należy to do trudnych czynności i polega na trzymaniu kijków przed ciałem. Jeżeli ręce będą w stawie łokciowym mniej więcej pod kątem 90 stopniu, to kijki będą odpowiednie. Ponadto istnieje także kilka innych cech kijów na które warto zwrócić uwagę. Na szczęście wszystkiego można dowiedzieć się ze szkolenia Nordic Walking.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs?

Szkolenie stanowi kompleksowe przygotowanie teoretyczne i praktyczne do wykonywania zawodu Instruktora Nordic Walking. Nasi szkoleniowcy to liderzy tej formy rekreacji w kraju, którzy z pasją przeprowadzą każdego klienta przez proces szkolenia i sprawią, że sam będzie pragnął stawać się coraz lepszym instruktorem. Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia, osób które wyszkoliły zdecydowanie najwięcej Instruktorów w Polsce.

Po ukończeniu kursu uczestnik szkolenia otrzymuje uprawnienia instruktora zgodne z aktualnymi ustawami, rozporządzeniem MEN oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Ukończenie naszego szkolenia daje ponadto również możliwość legalnego zatrudnienia m.in. w placówkach i ośrodkach sportu i rekreacji, różnego rodzaju klubach sportowych a także związkach sportowych.

Sprawdź terminy kursów na instruktora nordic walking organizowane w Polsce prze Akademie Polską

Zapisz się na kurs już dziś i uzyskaj zaświadczenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej

https://www.akademiapolska.pl/kursy-i-szkolenia/instruktor-nordic-walking

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here