Suplement diety i odżywki królują wśród osób aktywnych fizycznie, co może być bardzo korzystne pod warunkiem, że są one dobrej jakości i właściwie stosowane. Dzięki temu można czerpać liczne korzyści typu zwiększenie masy mięśniowej i wytrzymałości, spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej czy też szybsza regeneracja potreningowa. Obecnie mamy szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o suplementy i odżywki dla sportowców, dzięki czemu każdy z nas może dobrać preparaty do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Suplementy diety dla osób trenujących siłowo

Osoby odwiedzające siłownię w celu uzyskania atletycznej sylwetki, zwykle sięgają po kreatynę, która przyśpiesza wzrost masy mięśniowej w połączeniu z ćwiczeniami siłowymi. Z kolei białko serwatkowe i tauryna zwiększają ich objętość. W celu przyśpieszenia regeneracji mięśni stosuje się suplement HMB, a CLA przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej i stymulacji przyrostu masy mięśniowej. Bardzo popularna jest także mieszanka ZMA zwiększająca wydolność organizmu i poziom testosteronu i chroniąca mięśnie przed niekorzystnym działaniem kortyzolu.

Jakie suplementy w przypadku treningu wytrzymałościowego?

Osoby biegające potrzebują dobrego źródła dobrze przyswajalnych węglowodanów, dzięki którym możliwe jest utrzymanie wysokiego poziomu glikogenu w organizmie. Sprawdzą się tutaj odżywki węglowodanowe w postaci batonów czy też żeli. Z kolei w celu uzupełnienia aminokwasów po treningu, zaleca się stosowanie mieszanek proteinowo-węglowodanowych.

A co z osobami borykającymi się z nadwagą?

Jeśli naszym celem jest utrata nadprogramowych kilogramów, to w celu przyśpieszenia owego procesu warto sięgnąć po preparaty BCAA, czyli aminokwasy nieprodukowane przez nas organizm, stanowiące zapas energii i zwieszające skuteczność treningu. Warto się także wspomóc preparatami, które przyśpieszają przemianę materii i zmniejszają apetyt. Polecane są koenzym Q10 i hoodia. Oczywiście zanim zdecydujemy się na wprowadzenie jakiejkolwiek suplementacji, należy skonsultować się ze specjalistą, gdyż organizm każdego z nas ma swoje indywidualne potrzeby i wymagania. Warto też pamiętać o tym, że sama suplementacja, bez treningów i zbilansowanej diety, nie przyniesie pożądanych efektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here