Każdy sportowiec i to zarówno wyczynowiec, jak i amator dobrze wie, że nie ma dobrych wyników bez treningu, regeneracji oraz odpowiedniej diety dostarczającej niezbędnych składników odżywczych. Czasami trzeba również wspomóc się suplementami, a wtedy należy się zastanowić, jaki sklep z suplementami będzie najlepszy.

Suplementacja czasami jest potrzebna

Przy wyjątkowo intensywnym treningu znacząco zwiększa się zapotrzebowanie na substancje odżywcze, witaminy i minerały, więc niekiedy nie ma możliwości, aby bazować jedynie na zwykłych posiłkach. Odpowiednia suplementacja skutecznie uzupełni niedobory witaminowo-mineralne, jakie na pewno wystąpią u osoby ćwiczącej ciężko, przynajmniej cztery razy w tygodniu. Co ważne, jednocześnie pomoże przyspieszyć regenerację mięśni i zahamuje ich rozpad po treningu.

Czym się kierować przy wyborze suplementów i odżywek?

Dostępne w ofercie rynkowej suplementy różnią się między sobą składem, ceną i producentem. Warto sobie uświadomić, że nie każdy suplement będzie odpowiedni. Jednak przede wszystkim trzeba dobrze się zastanowić, gdzie zakupić preparaty, aby nie trafić na takie z niekorzystnymi domieszkami, mocno zanieczyszczone. To nie tylko kwestia zachowania zdrowia, ale także, w przypadku sportowców wyczynowych, uniknięcia oskarżenia o doping. Szczególnie początkujący sportowcy mogą mieć mętlik w głowie i czuć kompletną dezorientację w wyborze miejsca, gdzie można kupić dobrej jakości odżywki. Jeszcze więcej zamieszania jest w związku z ogromną ilością producentów i dostępnych produktów. Dlatego właśnie dobry sklep z suplementami pomoże dokonać właściwego wyboru.

Podstawowym kryterium wyboru nigdy nie może być cena. Sklep, w którym znajdują się przede wszystkim podejrzanie tanie suplementy kompletnie nieznanych producentów powinno się omijać szerokim łukiem. Nie ma sensu kusić się na zadziwiająco tanią odżywkę i ryzykować swoim zdrowiem. W końcu nie po to się ćwiczy, aby podupaść na zdrowiu. Mało znani producenci wypuszczają czasami na rynek produkty nieprzebadane i tak naprawdę nie ma pewności, czy będą one dobre dla zdrowia człowieka i dlatego warto zwrócić uwagę na producentów wszystkich suplementów w danym sklepie. Największym uznaniem cieszą się firmy z Niemiec i USA, ale także pojawia się coraz więcej polskich producentów, którzy mogą się pochwalić dobrej jakości produktami. Wśród tych najważniejszych można wymienić Biogenix, Fitness Authority, Dynamize Nutrition, Olimp, Nutrend, Universal czy Finish First.

Kluczową postacią w sklepie z suplementami jest oczywiście sprzedawca i dobrze, aby ta osoba była doświadczona w kwestii stosowania odżywek. Na pewno lepiej nam doradzi ktoś, kto zna suplementy nie tylko z opisu zawartego na etykietach, ale także z własnego doświadczenia. Wtedy będzie w stanie nam podpowiedzieć, jaki produkt powinien być najbardziej optymalny. Znika też ryzyko zdublowania składników, a to wyjątkowo ważne, ponieważ nadmiar jest równie niekorzystny dla organizmu człowieka jak niedobory konkretnych substancji.

http://realife.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here