Dzisiaj lęk towarzyszy nam dość często. Nie da się bowiem tego ukryć – żyjemy w dość trudnych czasach, kiedy to stres, niedobór snu, walka o pracę są naszą codziennością. Czasem zatem zdarza się, że potrzebujemy czegoś na uspokojenie…
Naturalne sposoby na lęk
Co zazwyczaj robimy, kiedy się czymś bardzo zestresujemy? Sposobów jest wiele, a to, który w danej chwili jest skuteczny, zależy przede wszystkim od danej osoby. Wiele z nas po prostu potrzebuje odpoczynku – chwili wolnego, gdzieś w zacisznym miejscu i wszystko wraca do normy. Inni wręcz przeciwnie potrzebują bardzo jakiejś aktywności fizycznej, najlepiej męczącej. A w domu…
Domowe sposoby na lęk
W domu warto wziąć przede wszystkim ciepłą kąpiel i próbować się odprężyć. Na pewno także pomoże ciepła herbata, zakopanie się w pościeli i wiele innych sposobów, które po prostu pomagaj nam się choć na chwilę odciąć od zewnętrznego świata jak np. dobra książka.
Większy lęk i stres
Niestety jednak czasem takie zwyczajne sposoby już nie pomagają. Nie trzeba od razu się wówczas martwić, że na pewno coś z nami nie tak. Czasem po prostu każdy z nas ma okresy trudniejsze, o wzmożonej aktywności umysłowej i fizycznej, kiedy to naprawdę dodatkowo mamy jeszcze ciężkie wydarzenia. Jakie to mogą być sytuacje? Na pewno wymienić tu można zmianę pracy, śmierć kogoś bliskiego, zmianę miejsca zamieszkania, rozwód, rozstanie, koniec przyjaźni i wiele innych. Wówczas pojawia się lęk, którego nie da się tak po prostu pokonać zwykłymi metodami. Co możemy zrobić?
Ziołowe leki na lęk bez recepty
Warto przede wszystkim sięgnąć po naturalne środki. Dlaczego? Ich zaletą na pewno jest to, że są to leki przeciwlękowe bez recepty. Oznacza to, że nie trzeba iść do lekarza, aby en je wypisał. Jednak to, że są bez recepty oznacza także coś innego. Są to bowiem leki bezpieczne, o ile oczywiście stosujemy je tak, jak jest to napisane na ulotce. Ponadto leki te w żaden sposób nie powodują uzależnienia co jest dodatkowym atutem. Pomagają także we wszelkich sytuacjach, w których występuje u nas lęk.
Składniki leków przeciwlękowych bez recepty
Co dokładnie zawierają takie leki przeciwlękowe bez recepty? Najczęściej stanowią one mieszankę wielu ziół. Jakich? Często stosowana jest na pewno melisa, która znakomicie uspokaja i łagodzi lęk. Zazwyczaj także stosuje się szyszki chmielu, które na dodatek mają działanie lekko nasenne. Oczywiście znanym ziołowym lekiem przewciwlękowym bez recepty jest także waleriana.
Działanie leków przeciwlękowych bez recepty
Na co szczególnie warto zwrócić uwagę kupując tego typu leki, to fakt, że ich działanie się nieco różni, w zależności od składu. Otóż możemy wyróżnić leki przeciwlękowe ziołowe o dodatkowej komponencie nasennej itd. Pamiętajmy o tym, że choć są to leki generalnie bezpieczne, to jednak nie powinno się ich stosować cały czas. Jeśli nie pomagają, trzeba koniecznie zwrócić się do lekarza i wyjaśnić mu problem – tylko on może przepisać silniejsze preparaty. Trzeba także wiedzieć, że każdy lek przeciwlękowy ziołowy także uspokaja – nie zawsze zatem możemy wsiąść np. za kierownicę!