Każdy mężczyzna lubi czuć się w pełni sił – to całkowicie zrozumiałe i w pełni naturalne. Jednak co to dokładniej oznacza? Na pewno to, że każdy z panów lubi czuć kontrolę nad własnym życiem, mieć siłę pozałatwiać własne sprawy. Lecz to przecież nie wszystko. Mężczyzna lubi czuć się mężczyzną, a zatem nie lubi mieć problemów w życiu intymnym.

Kłopoty w sprawach intymnych

Dzisiaj jednakże wielu panów ma problemy z erekcją, potencją albo i innymi aspektami życia intymnego. Jakie są jego przyczyny? Najczęściej po prostu niestety upływ lat ma duże znaczenie. Jednakże nie tylko i wyłącznie to! Czasem wpływ na obniżoną potencję ma także dieta panów… Jak to możliwe? Otóż czasem niedobór niektórych witamin niestety wpływa bardzo niekorzystnie na potencję. Wielu panów jednak mając tego typu problemy nie myśli, że witaminy mogłyby pomóc…

Witaminy na potencję

Jakie zatem są witaminy na potencję? Przede wszystkim należy zdecydowanie podkreślić fakt, że nie jest to uniwersalne remedium. Nie ma jednej cudownej witaminy, która od razu rozwiąże nasze problemy. Natomiast istnieje grupa witamin, które biorąc udział w wielu reakcjach w organizmie, pomagają także pośrednio mężczyznom zachować ich siłę. Ich niedobór może właśnie niekorzystnie odbić się na sprawach intymnych panów. Te witaminy to przede wszystkim witaminy z grupy B oraz witamina E i C.

Witaminy B,C i E – podstawowe informacje

Aby wiedzieć, jak uzupełnić niedobory danych witamin na potencję, należy przede wszystkim wiedzieć, w jakich produktach się one znajdują. A zatem witaminę B1 przede wszystkim znaleźć można w wątróbce, wieprzowinie, szparagach, grochu, fasoli, orzechach i rybach. Z kolei witamina B2 w dużych ilościach występuje w bananach, chudych cerach, mleku, pełnoziarnistych produktach oraz brokułach i wątróbce. Zaś witaminę E znajdziemy w olejach roślinnych, jajkach, margarynach, marchwi czy też warzywach zielonolistnych. Witamina C zaś w dużych ilościach występuje w cytrusach, owocach dzikiej róży czy winogronach.

Dieta czy tabletki?

Pamiętajmy, że generalnie rzecz ujmując dieta na pewno jest zdecydowanie lepsza od suplementacji. Poprzez dietę poziom witamin rośnie spokojnie, wolniej, ale utrzymuje się dłużej. Ponadto wówczas nabieramy zdrowych nawyków żywieniowych, co właściwie działa korzystnie na cały nasz organizm. Warto jednak pamiętać, że u osób z otyłością, czy z wysokim cholesterolem nie warto wybierać produktów takich, jak czerwone mięso, masła, tłuszcze, zaś lepiej spożywać więcej warzyw.

Suplementacja witamin

Czasem jednak warto zastosować suplementację. Kiedy? Na pewno wówczas, gdy mamy naprawę niski poziom danych witamin. Ponadto jeśli chcemy szybciej osiągnąć pożądany efekt, można stosować równolegle dietę z suplementacją a po uzyskaniu poprawy odstawić tabletki.

Witaminy to nie viagra!

Pamiętajmy jednak na koniec, że witaminy na potencję, to nie to samo, co popularne leki, mające na celu poprawić szybko erekcję itd. Tu działanie będzie na pewno wolniejsze, na efekty trzeba będzie dłużej czekać, jednak niewątpliwe będą też one się dłużej utrzymywać.

http://www.dbamourode.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here