Mówiąc o makijażu oka często skupiamy się wyłącznie na powiece i rzęsach, nieco zapominając przy tym o brwiach. Brwi są jednak bardzo ważnym elementem oka. Jeśli po niego odpowiednio nie zadbamy to nie ma mowy o zalotnym, pięknym spojrzeniu. Bardzo ważne jest więc odpowiednie nadanie kształtu brwiom jak również odpowiednia ich stylizacja.

Brwi są dopełnieniem makijażu. Samo ich wyregulowanie niestety nie wystarczy by osiągnąć odpowiedni efekt. Trzeba jeszcze wykonać kilka innych kroków. Pierwszym z nich jest zaczesanie włosków, delikatnie na skos w kierunku skroni. Będzie do tego potrzebna specjalna szczoteczka do brwi – nie jest droga w zakupie, więc spokojnie każda kobieta może sobie na nią pozwolić.

Krok numer dwa to wybranie kosmetyku do podkreślenia brwi / wyregulowania ubytków widocznych po przeczesaniu. Tutaj do wyboru mamy cienie do brwi, kredkę lub rzadziej – specjalne farbki do brwi. Skupmy się na cieniach do brwi, bo to najpopularniejsza forma podkreślania brwi.

W zależności od makijażu – czy jest mocniejszy czy delikatniejszych – wybieramy odpowiedni cień do brwi. Jeśli mamy mocny makijaż oka – cień powinien być jaśniejszy, jeśli zaś makijaż oka jest delikatny to cień do brwi starajmy się wybrać bardziej wyróżniający. Pozwoli to na zachowanie spójności, a jednocześnie nie stłumi efektu zniewalającego spojrzenia.

Podczas nakładania cieni do brwi ważny jest wybór odpowiedniego pędzla. Pędzel do brwi powinien być cienki, sztywny i skośnie ścięty w przypadku chęci zrobienia mocniejszego efektu na brwiach lub bardziej elastyczny, z miększym włosiem – jeśli tylko delikatnie będziemy podkreślać brwi.

Krok numer trzy to mocniejsze podkreślenie dolnej części brwi – ten zabieg wykonujemy tym sztywniejszym pędzelkiem. Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie połączenie powieki z łukiem brwiowym – tutaj trzeba delikatnie rozświetlić skórę pod łukiem brwiowym, najlepiej subtelnym, matowym cieniem.

W celu utrwalenia efektu na brwiach można przeczesać je spiralną szczoteczką oraz utrwalić specjalnym żelem do brwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here