Wielu mężczyzn spędza długie godziny na siłowni, oblewając się potem od stóp do głów. Wszystko po to, by móc pochwalić się rzeźbą idealną – z zarysowanymi tuż pod skórą mięśniami, minimalną ilością tłuszczu oraz sylwetką atlety. Ale osiągnięcie figury greckiego atlety wcale nie jest takie łatwe, wymaga bowiem żelaznej woli, cierpliwości oraz zaangażowania. Trzeba zrozumieć, że efekty nie będą widoczne od razu. Odżywki na rzeźbę, odpowiednia dieta i zestaw ćwiczeń sprawią, że sylwetka z dnia na dzień będzie prezentować się coraz lepiej.

Rzeźba idealna

Kulturystyka to dziedzina sportu, która polega na takim wyrzeźbieniu sylwetki, by jak najbardziej uwidocznić masę mięśniową przy jednoczesnej redukcji jak największej ilości tłuszczu.

Podsumowując, utrata zbędnych kilogramów to nie wszystko przy rzeźbieniu sylwetki, choć stanowi to dobry początek. Niezależnie od tego, czy mężczyzna zajmuje się kulturystyką zawodowo czy tylko dla własnej satysfakcji, powinien pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią uzyskanie idealnej sylwetki.

Odpowiednia dieta

Połowa sukcesu to odpowiednia dieta. Odpowiednie odżywki na rzeźbę połączone z pieczołowicie skomponowanym jadłospisem sprawią, że organizm aspirującego kulturysty otrzyma tak bardzo mu potrzebną odpowiednią ilość składników odżywczych.

Specjaliści twierdzą, że połowa pozyskiwanej z jedzenia energii powinna pochodzić z węglowodanów, jedna czwarta z białek i tyle samo z tłuszczów. Może się jednak okazać, że zwłaszcza przy większej masie ciała, niemożliwe jest dostarczenie takiej ilości białek, jakiej potrzebuje organizm sportowca. W takim przypadku sytuację ratują odżywki na rzeźbę, zawierające nie tylko ten cenny budulec, ale i składniki przyśpieszające metabolizm i hamujące syntezę tłuszczów z węglowodanów i białek.

Ćwiczenia i aktywność fizyczna

Nie ma mowy o osiągnięciu sylwetki atlety bez koniecznej aktywności fizycznej. Wyspecjalizowani trenerzy twierdzą, że do wyrzeźbienia ciała potrzebny jest naprawdę intensywny trening – taki na granicy przetrenowania. Aby efekty były widoczne i trwałe, siłownię dobrze jest odwiedzać co najmniej cztery razy w tygodniu. Każda sesja treningowa powinna trwać co najmniej godzinę.

Dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja z ćwiczeń na urządzeniach na rzecz rozciągania, podciągania, wiosłowania, treningów ciężarowych, skłonów, podskoków lub martwego ciągu. Taki trening pobudza produkcję testosteronu oraz hormonu wzrostu, co ma bezpośrednie przełożenie na późniejsze efekty.

Niektórzy zalecają wykonanie po treningu ćwiczeń aerobowych. Ta teoria ma jednak dużo przeciwników twierdzących, że ten rodzaj ćwiczeń negatywnie wpływa na efekty rzeźbienia sylwetki.

Odżywki na rzeźbę

Odpowiednią dietę i intensywny trening można wspomóc odpowiednimi odżywkami na rzeźbę. Mały bilans kaloryczny może skutkować powstawaniem w organizmie sportowca brakami ważnych substancji odżywczych. Zażywanie odpowiednich odżywek ma za zadanie zapobiec powstawaniu takich właśnie niedoborów. Odżywki na rzeźbę można kupić w specjalistycznych sklepach kulturystycznych.

http://www.fabrykafigury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here