Modelowanie włosów kręconych może być naprawdę trudne. Loki potrafią być niezwykle niesforne. Stylizacja włosów będzie łatwiejsza, jeśli zastosujemy kilka sprawdzonych kroków. Kręcone włosy są możliwe to ujarzmienia, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić, oraz znaleźć odrobinę czasu. Należy zastanowić się, jak dbać o włosy kręcone. Czy odżywka do włosów kręconych jest wystarczająca? Czy pielęgnacja włosów kręconych wymaga raczej bardziej skomplikowanych zabiegów? Przeczytaj ten artykuł i zapoznaj się z trikami, dzięki którym modelowanie loków będzie dużo prostsze!

Modelowanie kręconych włosów – co przed modelowaniem?

Przed każdym modelowaniem kręconych włosów, warto jest je dokładnie umyć. W tym celu musimy zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki, przeznaczone do codziennej pielęgnacji włosów.  Tak więc nie obędzie bez dobrego szampony i odżywki do włosów. Włosy kręcone powinny być myte w umiarkowanie ciepłej wodzie, aby zapobiec ich puszeniu się.

Bardzo istotne jest także czesanie. Rozczesuj włosy jedynie po umyciu. Rób to bardzo delikatnie, ponieważ bardzo łatwo jest je uszkodzić. Czesanie włosów na sucho może być trudne, ponieważ włosy mogą się plątać, a także może to doprowadzić do atrakcyjnego puszenia się.

Modelowanie kręconych włosów – czego potrzebuje?

Do modelowania kręconych włosów potrzebujesz także inne kosmetyki, które sprawią, że Twoje loki będą bardziej podkreślone i lśniące, a fryzura będzie trzymać się dłużej. Przed wysuszeniem stosuj serum lub spray do włosów kręconych.

Aby dobrze wymodelować włosy kręcone, potrzebna jest także specjalna końcówka, którą mocuje się do suszarki. Dzięki niej możesz nadać swoich lokom wyjątkowy kształt.

Modelowanie kręconych włosów – co na koniec?

Kiedy Twoje włosy będą już wymodelowane, kolejnym ważnym elementem jest zastosowanie produktów utrwalających fryzurę, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się dobrze ułożonymi włosami na dłużej. O poradę zapytaliśmy profesjonalistów salonexpert.pl. Przedstawili nam oni sprawdzone kosmetyki, które można stosować w zależności od naszych oczekiwań. Jeżeli chcesz, aby Twoje loki były podkreślone i miękkie w dotyku, możesz zastosować specjalny krem strukturyzujący + żel Intra – Cylane Bouncy&Tender. Ten kosmetyk sprawia, że włosy są nawilżone, wygładzone, a jednocześnie sprężyste. Jeżeli pragniesz, by Twoja fryzura była bardzo mocno utrwalona, wybierz raczej dobry lakier lub spray do włosów. Możesz także sprawdzić serum w spray’u, który sprawia, że lekkie, cienki loki, stają się atrakcyjne i zalotne.

Modelowanie kręconych włosów – jak często to robić?

Musisz wiedzieć, że kręcone włosy zazwyczaj mają tendencję do przesuszania się, więc nie ma potrzeby myć ich każdego dnia. Żeby nie obciążać włosów, czasem pozwól im wyschnąć naturalnie, stosując jedynie specjalną mgiełkę lub piankę, nadająca im pełniejszy kształt. Staraj się raz na jakiś czas nałożyć na włosy specjalną maskę regenerującą, która działa intensywniej niż zwykła odżywka i głęboko je regeneruje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here