Masz małe dziecko i chcesz utrzymać formę?

Czy można zadbać o swoją kondycję gdy jednocześnie poświęca się sporo czasu swojemu dziecku?  Zdecydowanie tak. Trzeba po prostu chcieć. Zobacz pomysły na to, jak to zrobić nie musząc przy tym wynajmować opiekunki dla dziecka.

Rowery treningowe

W wielu przypadkach świetnym rozwiązaniem okazują się rowerki treningowe. Łatwo umieścić je w mieszkaniu, w przypadku części modeli również w lokalach op mniejszym metrażu. Nie dość, że zajmują mało miejsca, to na dodatek nie hałasują jak bieżnie. No i można na nich ćwiczyć jednocześnie obserwując co w tym czasie robi dziecko.

Joga w zaciszu domowym

Choć ćwiczenia z zakresu jogi często są niedoceniane w kontekście utrzymania formy, jak najbardziej na nią wpływają. Jednocześnie łatwo ćwiczyć je w domu, o ile oczywiście wie się, na co zwrócić uwagę i jakich błędów w poszczególnych ruchach unikać. Główną zaletą tego typu ćwiczeń jest to, że można je wykonywać w ciszy, co pozwala na zrelaksowanie się. A to zdecydowanie coś, co doceni każda młoda mama. Przy okazji dzięki ćwiczeniu jogi łatwo poprawić mobilność mięśni odwykłych od aktywności sportowej, a to pomoże po pewnym czasie zająć się również innymi formami treningów.

Bieganie z dzieckiem

Jogging doskonale wpływa na ogólną kondycję, ale czy można mocniej wciągnąć się w bieganie gdy sporo czasu poświęca się małemu dziecku? Jak najbardziej. Pod warunkiem, ze biega się razem z wózkiem. Problemem jest tu jednak sam wózek i dostosowanie jego konstrukcji do tego rodzaju aktywności. Na szczęście producenci pomyśleli o tym i stworzyli odpowiednie modele spacerówek.

W praktyce typowy wózek do biegania posiada szereg usprawnień ułatwiających nawet częsty jogging. Mowa tu między innymi o wzmocnionej konstrukcji, ale nie tylko. Co do konstrukcji, warto jednak zaznaczyć, iż pomimo większej trwałości, wózki do biegania nie mogą być zbyt ciężkie. Przeciwnie, konstruktorzy z takich firm, jak Baby Jogger czy Thule dążą do zaoszczędzenia nadmiernego ciężaru – tak, by biegającej mamie było jak najwygodniej.

Co ważne, jeśli wózek do biegania ma spełniać swoją funkcję „tradycyjną”, czyli być wygodnym „pojazdem” dla dziecka, powinien zostać wyposażony w solidne systemy amortyzacji. Mowa tu zarówno o wykorzystaniu odpowiednich kółek, jak i stelaża, który wytłumiałby wstrząsy na nierównościach terenu. Tym bardziej, ze w trakcie biegania wózek niejednokrotnie będzie narażony na podskakiwanie, a bez specjalnych systemów zbyt wiele z nich byłoby odczuwalnych w siedzisku dziecka. Tymczasem w przypadku wózka do biegania problem ten z założenia jest rozwiązywany.

Jest jeszcze coś, o czym warto wspomnieć omawiając cechy, jakie powinien mieć wózek do biegania. Mowa tutaj o wbudowanym w wózek hamulcu uruchamianym też przy rączce i łatwości w sterowaniu wózkiem nie tylko w sposób standardowy, ale też biegnąc obok niego i niejako prowadząc go jedną ręką. Wszystko to jest istotne, ponieważ z jednej strony wpływa na bezpieczeństwo (łatwe zatrzymywanie wózka), natomiast z drugiej czynności takie, jak na przykład podanie dziecku zabawki można wykonywać bez zatrzymywania się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here