Ławka do brzuszków - co powinniśmy wiedzieć na jej temat?

Płaski i jędrny brzuch to marzenie wielu osób. Osiągnąć go chcą nie tylko kobiety, ale też mężczyźni, a w tym celu wyciskają z siebie siódme poty na siłowni. O stan naszego brzucha możemy zadbać też w domu. Wystarczy tylko kupić odpowiedni sprzęt! Doskonałej jakości ławkę do brzuszków można znaleźć na https://kronos-shop.pl/product-pol-2607-Lawka-do-brzuszkow-HMS-L8355.html. Co jednak warto wiedzieć na temat tego urządzenia?

Czym się powinna charakteryzować dobra ławka do brzuszków?

Zakup ławki do brzuszków nie jest prostym zadaniem. Trzeba przemyśleć wiele kwestii i na tej podstawie podjąć decyzję. Na początku jednak warto wiedzieć, po czym poznamy dobrą ławkę do brzuszków. Przede wszystkim powinna się ona charakteryzować stabilnością i solidnym wykonaniem. Musimy zwrócić uwagę, czy nie przechyla się ona w żadną stronę w czasie wykonywania ćwiczeń. Jeżeli wybierzemy solidne urządzenie, to zapewnimy kręgosłupowi odpowiednią pozycję w trakcie treningu, a także zwiększymy kontrolę nad naszym ciałem.

Jakie są rodzaje ławek do brzuszków?

Na początku warto pamiętać, że jest kilka rodzajów ławek do brzuszków i różnią się one nieco między sobą. Wyróżniamy ławeczkę do brzuszków prostą oraz skośną. Ta pierwsza to już klasyka wśród sprzętów do wykonywania ćwiczeń na brzuch. Możemy do niej dokupić również inny sprzęt, a zyskamy szansę na urozmaicenie treningu. Z kolei ławeczka skośna jest jeszcze lepiej przystosowana do wykonywania brzuszków. Wszystko dlatego, że jest nachylona i znajdziemy w niej blokadę stóp. Jeżeli decydujemy się na taki rodzaj sprzętu, warto wybierać regulowane modele. Dzięki temu można nastawić jej kąt nachylenia, a to pomoże nam wykonywać różnorodne ćwiczenia.

Jakie są zalety ławki do brzuszków?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić ławkę do brzuszków. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale taki sprzęt na pewno ułatwi codzienny trening. Nie musimy się jednak obawiać, że nie będziemy mieli jej gdzie umieścić, ponieważ tak naprawdę zajmuje ona niewiele miejsca. Taki mały sprzęt, a otwiera przed nami szerokie możliwości. Ławeczki do ćwiczeń możemy regulować w miarę postępów w treningach, a dzięki temu zwiększymy ich intensywność i stopień trudności. Z reguły angażują one do pracy mięśnie brzucha proste i boczne, ale można je też wykorzystać do ćwiczeń na inne części ciała. Z reguły dotyczy to klatki piersiowej oraz pleców.

Jak prawidłowo ćwiczyć na ławeczce?

Sprzęt jest bardzo ważny, ale bardziej istotną kwestią jest technika. Jeżeli zależy nam na doskonałych efektach, musimy prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Jak więc prawidłowo ćwiczyć na ławeczce do brzuszków? Na początku należy ustawić ją pod najmniejszym możliwym kątem (w miarę postępów możemy ją regulować). Następnie stopy zakładamy za dolne rolki, nogi uginamy i siadamy na szczycie ławeczki. Trzeba też pamiętać, aby lekko zaokrąglić plecy, a brodę zbliżyć do mostka, mięśnie brzucha napinamy i wciągamy pępek. W ten sposób ustawimy się w prawidłowej pozycji. Następnie odchylamy tułów do momentu aż zetkniemy się z ławką, a potem unosimy tułów do pozycji wyjściowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here