Laserowe usuwanie blizn

0
2224

Blizny, zwłaszcza te na twarzy często stanowią ogromny dyskomfort. Często nie tylko dyskomfort fizyczny, ale i również psychiczny. A są one naturalnym stanem, efektem gojenia się ran na skórze.

Usuwanie blizn pooperacyjnych i po trądziku jest już coraz bardziej powszechnie dostępne i możliwe niż jeszcze kilka lat temu. Tradycyjne metody usuwania blizn często są to zabiegi inwazyjne, bolesne, niosące ze sobą ryzyko.

Z kolei laserowe usuwanie blizn to nowoczesna, bezinwazyjna, bezbolesna technologia. Jest to rozwiązanie najnowszej generacji. Metoda to wykorzystuje laser frakcyjny. Jego użycie odbywa się przy minimalnym bólu, niewielkie jest także ryzyko powikłań. Umożliwia zredukowanie każdej blizny. Porównując tę metodę do tradycyjnej operacji, laserowe usuwanie blizn znacznie skraca także okres rekonwalescencji po wykonanym zabiegu. Tym samym sprawia, że samopoczucie pacjenta, poprawia się znacznie szybciej.

Laser frakcyjny jest to najbardziej skuteczna metoda na usuwanie blizn pooperacyjnych po trądziku, z obecnie dostępnych w medycynie.

Jest to wszechstronne, bardzo nowoczesne urządzenie do walki również ze zmarszczkami. Przy użyciu lasera frakcyjnego, zachodzi zjawisko fototermolizy frakcyjnej. Tkanki skórne posiadają zdolność do wchłaniania energii o określonej długości fal elektromagnetycznych. Laser frakcyjny, emituje energię o tak określonej długości fal, aby w tkankach mogło zajść wyżej opisane zjawisko fototermolizy termicznej. Laser powoduje nagrzanie się wody, znajdującej się w tkankach, co prowadzi do mikrouszkodzeń i przerwania skóry.

Laser frakcyjny przyspiesza gojenie się blizn, ponieważ skóra zdrowa, która znajduje się wokół mikrouszkodzeń, zostaje „zmuszona” przez organizm do reakcji i szybkiej regeneracji oraz zagojenia się ran.

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, opuchnięta – to jest naturalna reakcja. Regeneracja skóry po zabiegu może trwać od kilku tygodni do trzech miesięcy. Dopiero po upływie tego czasu, można ocenić finalny efekt skóry.

Usuwanie blizn pooperacyjnych i po trądziku w nowoczesnej technologii przy użyciu lasera frakcyjnego to koszt od 400 zł za daną partię ciała. Zabiegi wykonuje się w seriach, w odpowiednich okresach czasowych. Finalna kwota może być wyższa. Ni mniej, jest to zabieg wart swojej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here