Jakie korzyści przynosi stosowanie odżywki białkowej

Odżywki białkowe to produkty, które uzupełniają dietę w białko oraz posiadają dużą wartość odżywczą. Jakie produkty będą najlepsze?

Odżywka białkowa – jakie są rodzaje?

Odżywki białkowe to najbardziej popularny preparat stosowany wśród sportowców i nie tylko. Do podstawowych rodzajów odżywek białkowych zalicza się: koncentrat białka serwatkowego (WPC), izolaty białka serwatki (WPI), hydrolizat białka serwatkowego (WPH). Pozostałe rodzaje odżywek białkowych to: białko kazeinowe, białko wołowe, białka jaja kurzego, odżywki białkowe roślinne. Stosowanie odżywek warto uzgodnić ze specjalistą – dietetykiem, ponieważ próbując samemu dopasowywać odżywki możesz sobie poważnie zaszkodzić.

Czy odżywki białkowe mogą stosować tylko sportowcy?

Odżywki białkowe przede wszystkim stosują sportowcy, zwłaszcza kulturyści, którzy dążą do budowy masy mięśniowej. Choć dedykowane są dla sportowców to mogą stosować je wszyscy. Szczególnie poleca się je osobom, które cierpią na niedobory protein w diecie oraz dla osób wysoko aktywnych fizycznie. Odżywka powinna być uzupełnieniem zbilansowanej diety, a nie ją zastępować.

Co to jest koncentrat białka serwatkowego

Koncentrat białka serwatkowego WPC, to popularna odżywka białkowa, która zawiera 80 procent czystego białka. Pozyskiwany jest z serwatki mlecznej, poprzez proces oddzielenia białka serwatki. Koncentrat białka serwatki cechuje się jedną z najwyższych wartości odżywczych pośród białek. Stosowany jest w różnych preparatach dla sportowców, w tym także w odżywkach. Dobrym wyborem będzie zakup białka firmy WHEY PROTEIN. Koncentrat dostępny jest w wielu wersjach smakowych, przez co możesz wymieniać smaki i nigdy Ci się nie one nie znudzą. Whey protein to produkty najwyższej jakości, polecane przez wiele osób oraz specjalistów.

Jakie zalety posiada białko serwatkowe?

Białko serwatkowe to produkt, który wzmacnia mięśnie oraz wpływa na zwiększenie efektywności wykonywanych ćwiczeń oraz pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Białko dostarcza potrzebnych protein tam gdzie znacznie wzrasta na nie zapotrzebowanie. Poprawia siłę oraz wzmacnia układ odpornościowy. Stosowanie białka serwatkowego znacznie zmniejsz głód i łaknienie. Białka serwatkowe charakteryzują się bardzo wysoką wartością odżywczą oraz dobrze się wchłaniają.

Gdzie można kupić koncentrat białka serwatki?

Koncentrat białka najlepszej jakości oraz wiele innych produktów polecanych dla sportowców możesz kupić w whey.pl. Sklep oferuje odżywki białkowe w różnych smakach, które wzbogacą Twoje kubki smakowe oraz pomogą zadbać Ci o dobrą kondycję i sylwetkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here