Worki treningowe mają być zakupem na lata, dlatego też chcemy wybrać jak najlepsze. Jednak nie zawsze wiemy, na co zwrócić uwagę. Przed zakupem worka treningowego powinniśmy zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie oraz do jakich treningów taki worek ma nam posłużyć. Zobaczcie więc, na co zwrócić uwagę kupując worek treningowy.

W pierwszej kolejności sprawdzamy, z czego został wykonany taki worek treningowy. Najbardziej wytrzymałe i solidne są worki z naturalnej skóry, jednak przy ich zakupie musimy liczyć się ze sporymi kosztami. Nie oznacza to, że worki, które zrobione są z innego rodzaju materiału, nie są wytrzymałe. Niektóre firmy oferują worki treningowe, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, aby także były wytrzymałe i solidne. Oprócz materiału, z jakiego został wykonany, warto także zwrócić uwagę na łańcuchy. To od nich zależy, w jaki sposób będzie mocowany nasz worek treningowy oraz jak będzie się nam z nim ćwiczyło, zwróćmy więc uwagę na:

Kształt mocowań – najlepiej jest nie wybierać okrągłych, ponieważ może dojść do ich zerwania. Najlepiej wybierać te o trójkątnym kształcie, ponieważ ciężar rozłoży się równomiernie. Niektóre worki wyposażone są w systemy, które hamują skręcanie się łańcucha.

Struktura łańcucha – każdy poszczególny element łańcucha powinien być zgrzany, alternatywą do takiego wyboru mogą być karabińczyki.

W sklepie abcfitness.pl możemy znaleźć worki treningowe, które wyposażone są w system, który zapobiega skręcaniu się łańcuchów. Takie rozwiązanie ułatwia trening, ponieważ worek nie obraca się w niekontrolowany sposób.

Źródło: Abcfitness.pl

Poza łańcuchem i materiałem, z jakiego worek jest wykonany, powinniśmy także zwrócić uwagę na wypełnienie worka. Kiedy decydujmy się na wybór wcześniej już wypełnionego worka to najlepiej, aby w jego środku znajdowały się ścinki materiałów. Ważne, aby były one odpowiednio zbite, będzie to miało szczególnie wpływ na wagę worka oraz na komfort podczas treningu. Kolejnym elementem, na jaki zwracamy uwagę, jest taśma mocująca, powinna mieć ona co najmniej dziesięć centymetrów długości. Najlepiej, kiedy taśma obszyta jest pasem, wtedy jest ona bardziej wytrzymała. Kupując worek lepiej zrezygnować z tych, które mają na sobie haft, podczas treningu będzie nam on przeszkadzał i może nawet doprowadzić do kontuzji, dlatego też wybierzmy te z nadrukiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here