Szybkie tempo życia sprawia, że coraz mniejszą uwagę przywiązujemy do jedzenia. Jemy w biegu, byle co, często posiłkujemy się fast foodami albo daniami typu instant. Efektem jest pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia – pojawia się przemęczenie, dolegliwości od strony układu pokarmowego, często nadwaga. Rozwiązaniem wydaje się być modna ostatnio dieta pudełkowa dedykowana zabieganym. Na czym polega i czy warto ją stosować?

Czy skutkuje jedzenie w pośpiechu?

Jedzenie na szybko i byle czego może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jeśli organizmowi nie są dostarczane odpowiednie wartości odżywcze, jego podstawowe funkcje ulegają zachwianiu. Zarówno niedojadanie jak i zapychanie się kalorycznymi fast foodami jest niebezpieczne dla zdrowia. Mogą pojawić się otyłość, zmęczenie, ociężałość, problemy gastryczne. Kiedy ten stan rzeczy utrzymuje się przez dłuższy czas, zaburzona zostaje praca wszystkich układów, nie tylko pokarmowego. Pojawiają się problemy z sercem oraz układem oddechowym. Źle zbilansowana dieta sprzyja również rozwojowi chorób cywilizacyjnych: cukrzycy, miażdżycy, nowotworów.

Zdrowie w pudełku, czyli dieta z dostawą

Kiedy tempo życia jest bardzo szybkie, zdrowe odżywianie się jest sporym wyzwaniem. Istnieje jednak ciekawa opcja dla zabieganych: catering dietetyczny. Co to takiego? To narzędzie zaprojektowane specjalnie z myślą o tych, którzy nie mają czasu na gotowanie dobrze zbilansowanych posiłków, ale nie chcą zapychać się białym pieczywem, frytkami czy pizzą. Chcą dbać o swoje ciało, zdrowo się odżywiając i dostarczając mu wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Dieta pudełkowa, jak nazwa wskazuje, polega na dostarczeniu klientowi gotowych posiłków pod wskazany adres, np. do biura. Opakowania zawierają danie gotowe do spożycia, przygotowane ze świeżych składników, zbilansowane pod kątem konkretnej osoby. Zamówiona dieta uwzględnia stan zdrowia i preferencje żywieniowe. W jej tworzeniu bierze udział dietetyk, który pomaga ustalić odpowiednią wartość kaloryczną oraz wskazany dla danej osoby układ białek i węglowodanów.

Jakie zalety ma dieta z dostawą?

Czy catering dietetyczny to dobre rozwiązanie? Jego zaletą jest nie tylko możliwość pogodzenia szybkiego tempa życia ze zdrowym odżywieniem, ale również spersonalizowane programy żywieniowe. To świetna opcja dla osób, które np. chciałyby zrzucić na wadze, ale nie potrafią poradzić sobie z tym samodzielnie. Decydując się na dietę pudełkową, będą otrzymywały gotowe, prawidłowo zbilansowane posiłki. Nie podjadając w międzyczasie, w określonym czasie osiągną zamierzone zmiany: będą cieszyć się szczupłą, zdrową sylwetką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here