Bądź aktywna i bądź stylowa – czy podczas wysiłku można dobrze wyglądać?

0
1120

Aktywność fizyczna jest modna i co do tego nie można mieć wątpliwości. Ale stawiając na nią raczej powinno się kierować tym, że wpływa pozytywnie na zdrowie niż to, że jest trendy. Ale skoro już wiadomo, że tak jest to warto zastanowić się czy można być aktywną, a przy tym dobrze wyglądać? Cóż, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i taka oczywista.

Aktywność wpływa na zdrowie

Nasze rozważania zaczniemy od truizmu, czyli stwierdzenia, że aktywność pozytywnie wpływa na zdrowie. Owszem nie uchroni przez chorobami, ale dzięki niej ryzyko na pewno się zmniejsza. Ale nie każda kobieta decyduje się na aktywność z wiadomych powodów, bo niestety część z nich ćwiczy tylko dlatego, że jest to modne, a kolejna grupa udaje, że ćwiczy, co oznacza, że na swoich kontach społecznościowych umieszcza zdjęcia z rzekomych treningów. Ale jest jeszcze jedna grupa kobiet, które są tak zdesperowane atencją, że udają iż ćwiczą, a na dowód tego polewają się wodą, aby ukazać, jak bardzo się zmęczyły i spociły, do tego jeszcze filtry na Insta i gotowe. Ale nie tędy droga, bo cóż takie podejście jest na pewno wyjątkowo głupie i niepoważne. Logiczne wydaje, że się ćwicząc męczymy się, ale i pocimy, przez co nasze policzki mogą być zaróżowione, ale i włosy nie będą się prezentować tak jak wcześniej, ale nie oznacza to wcale, że źle się wygląda.

Kilka rad, dzięki którym wysiłek fizyczny będzie dodawał urody

Już sama aktywność fizyczna dodaje urody, bo przecież będąc aktywną modelujemy ciało, ale też możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Zdrowy i aktywny styl życia poprawia metabolizm, ale i opóźnia proces starzenia, stąd wyglądamy młodziej. Zatem to kolejne argumenty mówiące, że trzeba ćwiczyć, ale nie po to, aby dodać zdjęcie na konto w mediach społecznościowych. Ćwiczenia i zbilansowana dieta sprawiają, że stan skóry się poprawia, a i włosy są mocniejsze bez rozdwajających się końcówek. Ale pamiętajcie też, że aby dobrze wyglądać na siłowni nie trzeba się malować, bo to zbędne. Owszem można użyć kremu BB, który poprawi koloryt skóry, ale bez sensu jest już nakładanie bazy, podkładu, rozświetlacza i pudru sypkiego, a do tego różu na policzki i przyklejanie sztucznych rzęs. To już jest totalna przesada, której absolutnie trzeba unikać. Jeżeli pocicie się mając pełny makijaż, to zrozumiałe jest, że zatykacie pory w skórze i niestety musicie liczyć się z kolejnymi krostami czy pryszczami.

Akcesoria – stylowe i przydatne

Na pewno warto zwrócić uwagę na akcesoria, które dodadzą Wam animuszu. Dobrym wyborem są sportowe zegarki, ale i ściągacze. Jeżeli wybieracie jazdę na jednośladzie, to dokupcie choćby dzwonek w stylu glamour, ale i elegancki bidon. Oczywiście możecie postawić też na inne akcesoria do roweru, choćby dodatkowe oświetlenie. Kask jest obowiązkowy, zatem nad jego zakupem absolutnie nie trzeba się zastanawiać, podobnie jak nad dobrym oświetleniem jeżeli jeszcze takowego nie posiadacie. Możemy Wam polecić akcesoria rowerowe w sklepie sklepzrowerami.pl, gdzie wysoka jakość i niska cena idą w parze.

Dobry strój to podstawa

Nie bez znaczenia jest strój, ale nie mamy tutaj na myśli dekoltów czy spodni push up, gdyż przede wszystkim, wybierając odzież do aktywności fizycznych, trzeba zdecydować się na taką, która jest wygodna i nie utrudnia ruchów. Na pewno aktywności należy uprawiać niezależnie od pogody, stąd też w chłodniejsze dni sprawdzi się bielizna termoaktywna. Do tego mocne obuwie sportowe. Najlepiej dedykowane do danej aktywności fizycznej. Polecamy też spiąć włosy, a w bardzo słoneczne dni założyć okulary, które notabene chronią nie tylko przez słońcem, ale też przed drobinkami piasku. Przypominamy o konieczności zabierania ze sobą bidonów z wodą, wszak nawadnianie jest bardzo ważne i nie można o nim w żadnym przypadku zapominać.

Czy można dobrze wyglądać podczas wysiłku? Oczywiście, że tak, bo przecież każda z nas jest piękna i to niezależnie czy ma makijaż czy nie. Zasadniczo wygląd fizyczny powinien być sprawą drugorzędną, ale jednak jest ważny. Na szczęście regularnie uprawiając sport i zdrowo się odżywiając można poprawić nie tylko kondycję, ale sylwetkę czy stan skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here