Bali

Indonezja to jeden z ulubionych kierunków podróży Europejczyków, a także ludzi na całym świecie. Osoby, którym marzy się wycieczka w egzotyczne zakątki naszego globu, powinny wziąć ją pod uwagę. Jest tam bowiem tysiące atrakcji, miejsc oraz wyjątkowych gatunków fauny i flory. Tropikalne krajobrazy i niezwykła kultura zachęcają do tego, aby wypoczywać właśnie tam. Jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków jest Indonezyjska wyspa Bali, która już od wielu lat jest wręcz oblegana przez turystów. Zobacz, jak można tam dotrzeć i ile kosztuje dojazd na Bali z Polski.

Jak dostać się na wyspę Bali?

Nie da się ukryć, że Bali znajduję się bardzo daleko od Polski https://duabenua.com/pl/blog/gdzie-lezy-indonezja-i-co-warto-zobaczyc/. Nie oznacza to jednak, że dotarcie tam jest trudne i graniczy z cudem. Wręcz przeciwnie, dojazd na Bali jest bardzo ułatwiony z tego względu, że bardzo wielu turystów wybiera właśnie ten kierunek podróży. Najłatwiej jest tam dotrzeć drogą lotniczą i to właśnie na taką podróż decyduje się większość osób. W stolicy Bali, czyli Denpasar znajduje się jeden z największych portów lotniczych w całej Indonezji. Nie jest tak bez powodu, ponieważ każdego roku musi on pomieścić miliony turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić rajską wyspę Bali.

Jeśli chodzi o loty z Polski na Bali, to odbywają się one w miarę regularnie. Nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby zarezerwować lot w dogodnym terminie. Najczęściej można spotkać opcję z jedną przesiadką, która ma miejsce w Doha. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to krótka podróż, a cały lot trwa dosłownie pół dnia. Nie powinien być to jednak żaden problem, ponieważ większość lotu można przespać lub po prostu zająć się czytaniem książki np. o kulturze Indonezji.

Alternatywą dla lotu samolotem na Bali jest rejs promem jednak i w tym przypadku w pierwszej fazie podróży niezbędne jest przedostanie się drogą lotniczą np. na Jawę. Stamtąd możesz ruszyć drogą wodną na Bali i przy okazji podziwiać piękne krajobrazy.

Ile kosztuje podróż na Bali?

Lot samolotem na Bali kosztuje ok. 2000 zł, ale oczywiście można spotkać się zarówno z tańszymi, jak i droższymi ofertami. Rejs promem można zarezerwować bardzo często w okazyjnej jak na Polskie realia cenie. Wycieczka na wyspę Bali nie należy oczywiście do najtańszych, jednak przy odrobinie szczęścia można trafić na bardzo atrakcyjne oferty last minute i tanie loty. Ostateczna cena wycieczki zależy od tego, na ile dni się tam wybierasz, z jakich atrakcji chcesz skorzystać i gdzie będziesz spać. Koszt można dopasować bowiem do swoich możliwości finansowych. Wiele osób organizujących wycieczki proponuje naprawdę atrakcyjne ceny za kilkunastodniowe wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here