Prozdrowotne właściwości zielonego jęczmienia

Zielony jęczmień cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoje liczne właściwości prozdrowotne. Warto po niego sięgać w celu poprawienia wyglądu i samopoczucia oraz z wielu innych powodów. Czym jest młody zielony jęczmień i dlaczego warto włączyć go do swojego jadłospisu?

Zielony jęczmień – cóż to takiego?

Zielony jęczmień jest siedmiodniowym zbożem, które zawiera w sobie bogactwo cennych witamin i minerałów. Dostępny jest w wersji sproszkowanej jako sok z młodych pędów jęczmienia oraz w formie tabletek czy jako kiełki. Obecnie można nawet kupić nasionka i samodzielnie hodować w domu zielony jęczmień.

Właściwości zielonego jęczmienia

Zielony jęczmień to świetne źródło składników mineralnych i witamin. Znajdziemy w nim miedzy innymi witaminy C i E oraz beta-karoten, żelazo, magnez, cynk i wapń. Ponadto zawiera on także aminokwasy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, których nie jest on w stanie samodzielnie wyprodukować. Jako, że młody jęczmień jest źródłem błonnika pokarmowego, to śmiało mogą po niego sięgać osoby borykające się z zaparciami i chcące zrzucić nadprogramowe kilogramy. Co ważne, zielony jęczmień ma silne właściwości przeciwutleniające, działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i przeciwnowotworowo.

Zielony jęczmień jest nieoceniony nie tylko w przypadku walki z w wirusami i stanami zapalnymi, ale także przeciwdziała zmianom skórnym, cukrzycy i chorobom sercowo-naczyniowym. Co więcej, działa łagodząco na bóle żołądka i bóle stawowe. Zaleca się włączenie do jadłospisu młodego jęczmienia także przez osoby osłabione, zestresowane, borykające się z anemią i nieświeżym oddechem. Roślina ta bowiem oczyszcza organizm, dotlenia krew, regeneruje komórki, poprawia wygląd skóry i samopoczucie, zmniejsza napięcie i stres, przeciwdziała niedokrwistości i odświeża oddech.

Preparaty na bazie zielonego jęczmienia polecane są w celu dostarczenia organizmowi witamin i minerałów, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Można przyrządzać odżywcze soki i koktajle czy też łykać go w postaci tabletek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here