Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową

Dla wielu kobiet wielkość, kształt czy jędrność biustu może stanowić kompleksy. Niestety, tradycyjne metody powiększania biustu dają zazwyczaj bardzo nienaturalny efekt, zatem coraz mniej pań chce powiększać piersi takimi sposobami. Alternatywą jest powiększanie biustu przy użyciu tkanki tłuszczowej pacjentki. Na czym polega taki zabieg? Jakie daje efekty?

Lipolifting – powiększanie piersi własnym tłuszczem

Powiększanie biustu tłuszczem nosi inaczej nazwę lipolifting. Zabieg wykonuje klinika medycyny estetycznej, a sama metoda jest naturalna oraz bardzo bezpieczna. Ze względu na to, że tłuszcz pobierany jest np. z boczków czy brzucha, kobieta jednocześnie może wymodelować swoją sylwetkę. Dzięki temu, że materiał służący do powiększenia biustu pochodzi z organizmu pacjentki, jest bardzo mała szansa na jakiekolwiek powikłania czy niechciane reakcje alergiczne.

Jak przebiega zabieg?

Pierwszym krokiem jaki wykonywany jest przez lekarza podczas zabiegu lipoliftingu jest liposkucja, czyli pobranie tłuszczu ze wskazanych przez kobietę miejsc. Pacjenta cały zabieg jest poddana działaniu znieczulenia ogólnego, dlatego nie ma obaw o ból. Kolejnym etapem jest przygotowanie pobranego materiału w taki sposób, żeby pozbyć się z niego wody oraz obumarłych komórek. Dzięki temu do powiększania biustu użyta zostanie jedynie wartościowa część, czyli tłuszcz oraz komórki macierzyste, które pomagają w szybszym gojeniu. Następnie wystarczy już tylko dokonać przeszczepu pobranego materiału za pomocą wstrzykiwania między gruczoł a skórę oraz w okolicach mięśnia piersiowego . Cały zabieg jest przeprowadzany jednego dnia.

Efekty oraz zalety

Niewątpliwą zaletą powiększania piersi własnym tłuszczem jest naturalność całego zabiegu. Piersi są uniesione, bardziej jędrne elastyczne. Zmienia się także ich rozmiar. Wizualnie prezentują się dokładnie jak naturalne, nie ma efektu sztuczności. Kolejny plus to możliwość odessania tłuszczu w newralgicznych punktach. Zyskuje zatem nie tylko biust, ale również cała figura. Z czasem tłuszcz wszczepiony w okolice piersi zacznie być wchłaniany w efekcie naturalnych procesów i około 25 % wstrzykniętego materiału zaniknie, jedna reszta zostanie na stałe. Zaleca się , żeby powiększanie biustu własnym tłuszczem powtórzyć po około 6 miesiącach, dla lepszego efektu końcowego. Taki zabieg to także szansa dla tych kobiet, które obawiają się wszczepienia tradycyjnych implantów, ponieważ ryzyko przy tego typu zabiegu jest znacznie większe.

Dzięki lipoliftingowi kobiety mogą szybko oraz natychmiastowo zobaczyć efekty powiększania biustu, które są bardzo trwałe oraz zapewniają naturalny wygląd i ujędrnienie piersi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here