rower

Coraz więcej osób jazdę na rowerze nie traktuje tylko jako rekreację, lecz na jednośladzie dojeżdża nawet do pracy. Oczywiście taka postawa jest całkowicie słuszna, tym bardziej że dzięki temu można sporo zaoszczędzić, bo nie trzeba wydawać na benzynę. Ale przede wszystkim robi się coś dobrego dla swojego zdrowia, ale i środowiska. Zatem jeżeli i Ty nie chcesz rezygnować z jazdy rowerem także jesienią to koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik o tym, jak zadbać o swój rower.

Rada numer jeden – najważniejsze jest regularne mycie

Aby rowery spełniały swoją rolę przez lata trzeba o nie zadbać. Choć oczywiście nie jest to czasochłonne, ani też trudne. Jak wiadomo jesienią często pada, wszak częściej mamy do czynienia z pluchą niż złotą polską jesienią. Dlatego też mycie i czyszczenie roweru każdego wieczora jest bardzo ważne. Zatem, gdy wiecie, że już danego dnia nie będziecie użytkować jednośladu to warto go umyć. Wystarczy tylko przygotować ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń oraz gąbeczkę i dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia, w tym piasek czy kamienie lub żwirek. Pozostaje już tylko wysuszyć go, tutaj oczywiście możecie zastosować zwykły ręcznik z bawełny bądź ręczniki papierowe. W ten sposób zyskacie pewność, że rower nie zacznie Wam korodować. Jeżeli nie macie jeszcze swojego jednośladu, to zachęcamy Was do zakupu, gdyż jazda na rowerze daje sporo przyjemności, ale i same jednoślady wcale nie są kosztowne. Zajrzyjcie więc na stronę sklepzrowerami.pl – to sklep rowerowy z rowerami, akcesoriami i częściami zamiennymi.

Rada numer dwa – nie zostawiaj roweru na dworze czy na balkonie

Nigdy nie należy zostawiać roweru na dworze czy nawet na balkonie. Otóż przez kontakt z wodą i wilgocią może dojść do korodowania poszczególnych komponentów, ale i sama estetyka ulega pogorszeniu, wszak rdza dobrze się nie prezentuje, a ponadto niszczy też podzespoły. A więc najlepiej trzymać rower w garażu, a jeżeli go nie macie to w piwnicy bądź jeżeli to możliwe to na klatce schodowej. Ostatecznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić specjalny wieszak, dzięki któremu rower nie będzie zajmował sporo miejsca. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w kawalerce.

Rada numer trzy – zadbaj o akcesoria

Akcesoria rowerowe nie mają służyć tylko i wyłącznie do poprawienia estetyki, lecz przede wszystkim mają zwiększyć bezpieczeństwo. Dlatego też szczególnie jesienią, gdy dni są coraz krótsze należy pamiętać o zadbaniu o dobre oświetlenie zarówno przednie, jak i tylne, dzięki temu będziecie bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu. Ale to nie wszystko, gdyż należy też pamiętać o założeniu kamizelki odblaskowej bądź samych odblasków, które powinniście nosić na sobie, ale i na kierownicy. Jeżeli nie macie jeszcze dzwonka to czas najwyższy o nim pomyśleć.

Rada numer cztery – pamiętaj o serwisowaniu

Szczególnie jesienią należy sprawdzać poszczególne części np. hamulce czy błotniki, a jeżeli tych drugich jeszcze nie macie, to warto się w nie zaopatrzyć, tym bardziej że nie jest to kosztowna inwestycja. Wracając jednak do serwisowania to taki przegląd możecie zrobić samodzielnie, a jeżeli niespecjalnie macie pojęcie co robicie, a dodatkowo nie macie na to czasu, to polecamy Wam korzystanie z serwisu rowerowego. Trzeba też pamiętać o regularnym smarowaniu komponentów i tutaj znowu macie dwie opcje, czyli możecie zakupić smar i oddać się tej niezbyt czystej pracy bądź też oddać jednoślad do serwisu. Również taka usługa nie jest kosztowna. Zazwyczaj też mieści się w przedziale od 50 złotych do 100 złotych.

O tym, że bezpieczeństwo jest najważniejsze nie powinno się chyba nikomu przypominać, wszak jest to truizm. Jednak nadal wiele osób o tym zapomina. Dlatego też przypominamy, że trzeba o nie zadbać, a owe dbanie obejmuje noszenie kasku i ochraniaczy i to niezależnie od pogody, zatem ochraniacze i kask należy nosić nie tylko jesienią, ale i latem, wiosną czy zimą. Dodatkowo trzeba sprawdzać komponenty rowerowe, typu linki, przerzutki oraz przede wszystkim hamulce. Nie można zapominać o oświetleniu, a także o odblaskach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here