Kiedy próbujesz schudnąć, a pomimo starań nie widzisz efektów

Nie ma żadnej cudownej diety, dzięki której w krótkim czasie udałoby nam się pozbyć nadprogramowych kilogramów bez uszczerbku na naszym zdrowiu czy uniknięcia efektu jo-jo. Nie pomoże także restrykcyjna dieta, drastyczne obcięcie kalorii, odmawianie sobie ulubionych produktów czy wylewanie litrów potu podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Jak zatem skutecznie schudnąć i nie popełnić przy tym błędów?

Gdy żadne diety nie pomagają

Ciągle się starasz, a upragnionych efektów nadal brak? Na wadze ciągle odnotowujesz naprzemienne spadek i wzrost masy ciała? Z całą pewnością nie wpływa to korzystnie zarówno na psychikę, jak również na kondycję skóry i ciała. Restrykcyjne diety zazwyczaj są przyczyną rozregulowanego metabolizmu, który skutecznie utrudnia osiągnięcie wymarzonej wagi. Ponadto popularne diety odchudzające prowadzą w efekcie do szybszego tycia i powodują efekt jo-jo. Trzeba uświadomić sobie, że odchudzanie jest długofalowym procesem, a zbyt szybka utrata kilogramów jest wręcz niebezpieczna dla naszego organizmu. Należy więc wprowadzać zmiany stopniowo, zaczynając od nawyków żywieniowych. Konieczne jest wprowadzenie prawidłowo zbilansowanych posiłków, a nie głodówek prowadzących do niedożywienia organizmu, który zaczyna wtedy magazynować tłuszcz. Zaleca się jeść parę posiłków dziennie, co cztery godziny. Jeść należy powoli, małymi porcjami i przestać, kiedy poczujemy sytość. Podczas zakupów należy czytać etykiety produktów i wystrzegać się żywności wysoko przetworzonej. Z jadłospisu należy wyeliminować słodycze, słodzone napoje i tłuste potrawy. Nie wolno pomijać śniadań, a kolację należy jeść nie później niż trzy godziny przed snem.

Oczyść ciało i umysł

Podczas odchudzania należy pamiętać o przyjmowaniu około dwóch litrów wody dziennie, aby nie doszło do jej zatrzymania w organizmie, co przyczynia się z kolei do powstawania obrzęków i cellulitu. Woda nie tylko nawadnia, ale także oczyszcza organizm i zmniejsza ochotę na sięgnięcie po niezdrowe przekąski między posiłkami. Można też wspomóc się plastrami detoksykującymi, które przykleja się na noc. Dzięki nim możliwe jest pobudzenie mikrokrążenia, zredukowanie opuchlizny i dodanie sobie sił witalnych. Oprócz diety należy też dbać o regularną aktywność fizyczną, która pobudzi przemianę materii i przyśpieszy proces spalania nadprogramowych kilogramów. Należy ruszać się przynajmniej trzy razy w tygodniu przez godzinę. Sprawdzą się spacery, marsz, pływanie, jazda na rowerze czy nordic walking. Niezwykle istotne jest też pozytywne nastawienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here