Ajurwedyjskie sposoby na zdrowie

Ajurweda jest systemem leczniczym, skupiającym się zarówno na ciele i umyśle, jak również duszy, który ceniony jest na całym świecie. Obecnie nie ma większego problemu z możliwością kupienia preparatów ajurwedyjskich, dzięki czemu w prosty sposób można polepszyć swoją kondycję, poprawić samopoczucie, a nawet pozbyć się wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

Ajurweda na pomoc przy problemach skórnych

Osoby borykające się z trądzikiem oraz innymi niedoskonałościami skórnymi mogą sobie pomóc, sięgając po neem. Zarówno liście i korzeń, jak również nasiona miodly indyjskiej działają antybakteryjnie, antywirusowo i przeciwgrzybiczo. Ponadto oczyszcza ona organizm, wspomaga układy odpornościowy i łagodzi bóle mięśniowo-stawowe. Neem można stosować w formie tabletek czy też jako napar ze sproszkowanej rośliny.

Masło ghee i pasta Vicco

Coraz bardziej popularne masło klarowne jest nie tylko smacznym składnikiem potraw, ale także produktem o prozdrowotnych właściwościach. Okazuje się, że masło ghee działa korzystnie na serce, zapobiega nowotworom i Alzhaimerowi oraz skutecznie walczy z wirusami. Zaleca się sięgać po nie zarówno w celu wyrównania poziomu kwasów żołądkowych, jak i poprawienia koncentracji.

Z kolei po zjedzeniu posiłku przychodzi czas na oczyszczenia jamy ustnej i zębów, w czym świetnie sprawdzają się naturalne pasty Vicco, w składzie których znajdziemy zioła, ekstrakty roślinne, olejki eteryczne i minerały. Taka ziołowa mieszanka skutecznie usuwa powstały nalot, przeciwdziała kamieniowi nazębnemu i chorobom dziąseł. Mogą po nie sięgać nawet osoby borykające się z nadwrażliwością.

Ajurwedyjskie przyprawy, które warto stosować

Ajurweda zaleca gotowanie według pięciu przemian, dzięki czemu możliwe jest poprawienie samopoczucia i pozbycie się wielu dokuczliwych dolegliwości. Do potraw dorzucane są kurkuma, imbir i cynamon oraz goździki, które nadają potrawom niepowtarzalnego smaku. Przyprawy te również skutecznie usprawniają trawienie, dzięki czemu znacznie łatwiej przyswajamy składniki odżywcze znajdujące się w spożywanym przez nas pokarmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here