Włosy mogą wypadać z różnych powodów, jednak martwić można się zacząć, kiedy będzie to dużo więcej niż 100 włosów dziennie, a fryzura wyraźnie zacznie się przerzedzać. Jest to trudne zwłaszcza pań, ale zanim wpadnie się w depresję, na pewno warto poznać przyczyny wypadania włosów u kobiet. Często wystarczy niewielka zmiana przyzwyczajeń, aby włosy stały się mocniejsze, jednak bywa i tak, że potrzebny będzie przeszczep włosów.

Wypadanie włosów u kobiet staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, a skalę problemu można już zauważyć na ulicach. Wystarczy się rozejrzeć, aby ujrzeć, jak wiele pań po czterdziestym roku życia boryka się z przerzedzoną fryzurą. Co więcej, nawet młodsze osoby miewają tego typu kłopoty. W codziennym biegu zapomina się często o tym, że pośpiech, narastający poziom stresu, niedospanie czy niewłaściwie zbilansowana dieta w dużym stopniu mają wpływ na trwały ubytek włosów. Jednak przerzedzenie włosów u kobiet może mieć wiele innych przyczyn i na pewno należy je poznać, aby zacząć walczyć z owym problemem.

Wypadanie włosów u kobiet z powodu niewłaściwej ich pielęgnacji

Dobra kondycja włosów wprost zależy od ich właściwej ochrony oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele pań zdaje się zapominać na co dzień, że włosy są dość delikatne i reagują na niewłaściwe traktowanie. Popełniony raz błąd zazwyczaj nie będzie miał tragicznych skutków, ale już powielanie pewnych zachowań może w dłuższej perspektywie czasowej spowodować znaczne przerzedzenie włosów. Co więcej, niektóre zabiegi mają na celu poprawę wyglądu fryzury, a de facto robią więcej złego niż dobrego. Trzeba mieć świadomość, że systematyczne stosowanie farb, rozjaśniaczy czy lakierów mocno ingeruje w strukturę włosa i go po prostu osłabia. Podobnie będzie z termicznymi stylizacjami fryzury. Trzeba też zwrócić uwagę na to, aby nie używać plastikowych grzebieni i szczotek, ani też nie pocierać zbyt intensywnie mokrych włosów ręcznikiem. Konsekwencje bywają naprawdę przykre, ponieważ powstają mechaniczne uszkodzenia kosmyków, które zaczynają się łamać, stają się coraz słabsze, a w konsekwencji zaczynają wypadać.

Wypadanie włosów u kobiet z powodu zmian hormonalnych

Panie są wyjątkowo wrażliwe na zmiany hormonalne, a te niekiedy mają wyjątkowo burzliwy charakter. Tak się dzieje po urodzeniu dziecka, po terapii antykoncepcyjnej czy też w okresie menopauzy. Niekiedy wystarczy kuracja hormonalna, aby wszystko wróciło do normy.

Przerzedzenie włosów u kobiet z powodu złego stylu życia

Ubytki we fryzurze miewają coraz częściej swoje źródło w błędach żywieniowych. Jedzenie w pośpiechu mało wartościowych produktów sprawia, że organizm nie dostaje odpowiedniej ilości witamin i innych niezbędnych substancji odżywczych. Do tego dochodzą używki, chroniczne przemęczenie oraz długotrwały stres i efekty takiego trybu życia pojawiają się na głowie w postaci przerzedzonej fryzury. Warto o tym pamiętać przed sięgnięciem po kolejnego hamburgera.

Przerzedzenie włosów z powodu chorób

Przyczyny wypadania włosów u kobiet mogą też tkwić w różnego rodzaju procesach chorobowych. W ostatnich latach coraz więcej pań narzeka z powodu nadczynności bądź niedoczynności tarczycy, ale równie niekorzystnie na stan kosmyków na głowie wpływa niewydolność nerek czy wątroby. Przy dużych problemach z włosami należy sprawdzić też ogólny stan swojego zdrowia.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://www.drturowski.pl/pl/utrata-wlosow/kobiety.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here