Zaburzenia

Zaburzenia erekcji są dość nieprzyjemnym, ale też i nie aż tak rzadkim, zjawiskiem u mężczyzn i to nie tylko starszych. U mężczyzn do czterdziestego roku życia, obarczonych tą dolegliwością jest 22%, zaś powyżej siedemdziesiątego roku życia, aż 49%. Jednak czym dokładnie jest to zaburzenie erekcji? Jest to niezdolność do uzyskania lub utrzymania, wzwodu co uniemożliwia odbycie satysfakcjonującego stosunku. Przyczyn tego stanu jest wiele, ale dzielą się one na dwie główne przyczyny:

– o podłożu psychicznym;

– wynikające z uwarunkowań organicznych.

Zaburzenia erekcji spowodowane problemami natury psychicznej, są dość rozległą domeną, w której to mogą zawierać się różnego rodzaju traumy, urazy niekoniecznie powiązane z seksualnością per se. Z tego powodu, tak zdiagnozowane źródło problemów powinno być prowadzone oraz leczone przez certyfikowanego seksuologa.

Natomiast te wynikające z samego organizmu są w głównej mierze powiązane są z prowadzonym stylem życia. Nadużywanie alkoholu jak i palenie tytoniu połączone z nadciśnieniem tętniczym lub/oraz nadwagą, mogą powodować zaburzenia erekcji. Wszak do uzyskania poprawnego wzwodu konieczne jest prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego.

Jest to więc często sygnał organizmu, że czas zacząć lepiej dbać o siebie. Co oznacza zwiększenie ruchu oraz co bardzo ważne zmianę dotychczasowej diety. Panowie często lubią jeść porządnie i tłusto. Zazwyczaj tłusto oznacza tłuszcze nasycone, które z kolei powodują cholesterol obniżający przepływowość żył, co może prowadzić do… no właśnie.

Wdrożenie nowej diety jest często dość problematyczne, zwłaszcza że na półkach sklepowych jest więcej produktów niezdrowych, niż tych zdrowych. Dodatkowo na efekty trzeba poczekać, gdyż zjedzenie sałatki na śniadanie nie spowoduje, że problem magicznie zniknie. Dlatego też, poszukuje się dodatków wspomagających działanie diety. Niestety często uwaga kieruje się na agresywnie reklamowane suplementy mające zwiększać libido i bliżej nieokreśloną pewność seksualną. Oczywiście producent zapewnia o ich w 100 % naturalnym składzie.

Według Agencji ds. Żywności i Nadzoru Leków w USA takie suplementy mogą zawierać zanieczyszczenia takie jak inhibitory PDE5 lub ich analogi. Co dla osób mających przeciwskazania dla tej grupy leków, może być wstępem do poważnych problemów zdrowotnych.

Jednak istnieją środki, które rzeczywiście pomagają przy tego typu dolegliwościach i pochodzą prosto z natury, ich stosowanie przez liczne pokolenia pozwoliło na ustaleniu wszelkich możliwych efektów ubocznych, więc ich poprawne stosowanie nie jest obarczone tak wielkim ryzykiem. W przeciwieństwie do różnego rodzaju słabo zbadanych specyfików. Do naturalnych środków należą na przykład:

– ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego. Cytryniec chiński był wykorzystywany od stuleci w wschodniej medycynie i pomaga oczyścić wątrobę, zredukować stres jak i zmęczenie, oraz działa jak afrodyzjak.

– ekstrakt z żeń-szenia – ten korzeń jest również cenionym w Azji suplementem – odmładza on skórę, poprawia on koncentrację, obniża cholesterol, redukuje skutki stresu, wzmacnia układ odpornościowy oraz jest stosowany bezpośrednio jako środek na potencję.

– ekstrakt z szafranu – jest to jedna z najdroższych przypraw świata, ale i również środek leczący stany depresyjne, bezsenność.

– l-arginina – aminokwas, który odpowiada za produkcję tlenku azotu, który to rozszerza naczynia krwionośne, ułatwia transport tlenu w organizmie i usprawnia metabolizm. L-arginina stymuluje również nerki, zwiększa potencjał psychofizyczny oraz pomaga się pozbyć różnego rodzaju toksyn.

– ekstrakt z owoców palmy sabałowej- dla odmiany palma ta pochodzi nie ze wschodu a z Ameryki Północnej. Leczy ona choroby układu moczowego, zapobiega rozkładowi testosteronu oraz absorbcji cholesterolu.

– buzdyganek naziemny – również ogranicza rozpad testosteronu, ale i ogranicza łysienie, podnosi on także libido.

Jak widać ilość środków pochodzących od natury jest spora. Stosowanie naturalnych suplementów pomaga nie tylko w walce o erekcję, ale niesie za sobą wiele innych pozytywnych skutków. Poprawa samopoczucia jak i sprawności są również ważne, jak udane życie seksualne. Jednak należy pamiętać, by nie przygotowywać samodzielnie kuracji, tylko konsultować wybrane suplementy najlepiej z lekarzem albo chociaż farmaceutą. Nie można też dać się zwariować i tej przypadłości traktować jak śmiertelną chorobę. Najlepszą praktyką jest szczera rozmowa o tym, że swoją partnerką/partnerem, oraz podejście do tematu czysto medycznie. Problemy z erekcją nie są żadną ujmą dla męstwa, jest to zwyczajna reakcja organizmu na czynniki zewnętrzne. Czy jak w zimę przewieje mężczyznę i przez to nabawi się on grypy, to wtedy automatycznie traci on swoje męstwo? Oczywiście, że nie! Tak samo jest z zaburzoną erekcją, to jedynie wiadomość organizmu, że obecny styl życia jest szkodliwy. Fakt, że przejawia się to w tak ważnej sferze, oznacza, że tym bardziej nie można tego ignorować czy zwalczać ryzykownymi i nieprzetestowanymi substancjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here